LC Corp S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoINTERBIURO logoTorus logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGłówka Pracuje logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoGTV Lighting logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoLobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoOnyx Business Point logoArchicom logoAluprof S.A. logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoBusiness House logoCHB14 logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoGhelamco Poland logoCity Office logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Firma Winnicki zadba o estetykę Dworca Centralnego

Wizualizacja odnowionego holu na Dworcu Centralnym, autor: SUD Architekt Polska Sp. z o.o.
Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się na przełomie lutego i marca, autor: SUD Architekt Polska Sp. z o.o.
Niebawem PKP SA rozpoczyna kolejną inwestycję na Dworcu Centralnym. Zrealizuje ją firma Winnicki Sp. z o.o.

Pod koniec br. podróżnych na Dworcu Głównym może zaskoczyć nowa aranżacja hali głównej – w miejscu dotychczasowych szklanych kubików pojawią się nowe lokale komercyjne, a także antresola, na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć schodami ruchomymi. Dzięki nim osoby oczekujące na pociąg zyskają dodatkową przestrzeń do relaksu. Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas galerię zachodnią i część galerii północnej, które wyglądem zostaną dostosowane do pozostałych galerii podziemnych. Ponadto, lokale na galerii zachodniej zostaną przeniesione na jedną stronę, co pozwoli uzyskać większą przestrzeń w podziemnych korytarzach.

 

Obiekty takie jak Dworzec Centralny wymagają cyklicznego dostosowywania do zmieniających się potrzeb pasażerów. Każdego dnia z tego dworca korzysta ponad 60 tysięcy osób – uzasadnia kolejną inwestycję Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA. - Chcemy, aby budynek był bardziej funkcjonalny i przyjazny. Stąd pomysł na nowe zagospodarowanie przestrzeni w hali głównej.

 

Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się na przełomie lutego i marca, a zakończą w IV kwartale br. Szczegółowy harmonogram będzie znany po podpisaniu umowy z wyłonioną firmą. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 19,5 mln zł.

 

Równolegle do estetyzacji, wykonawca zrealizuje prace związane z montażem systemu ogrzewania hali głównej. PKP deklaruje, że będzie starała się, aby wszystkie prace inwestycyjne na dworcu powodowały jak najmniejsze utrudnienia dla pasażerów. O planowanej zmianie w organizacji ruchu informować będą odpowiednie oznaczenia umieszczone na terenie obiektu. Pomocą podróżnym będą służyć również mobilni informatorzy.

 

Warto przypomnieć, że obecnie na terenie Dworca Centralnego trwają prace związane z izolacją termiczną stropodachu oraz wymianą schodów i pochylni ruchomych w galerii wschodniej budynku. Obie inwestycje zakończą się w I kwartale br.

Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz
mantra