Aluprof S.A. logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPRO-INVEST S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCHB14 logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoEcophon Saint-Gobain logoHexagon logoCOTEX Office Centre logoTorus logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBusiness House logoPartner Capital Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoUNIMOR Development S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoALLCON INVESTMENT logoDorbud S.A. logoKart Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEcho Investment logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoTriGranit Corporation logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Firma Winnicki zadba o estetykę Dworca Centralnego

Wizualizacja odnowionego holu na Dworcu Centralnym, autor: SUD Architekt Polska Sp. z o.o.
Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się na przełomie lutego i marca, autor: SUD Architekt Polska Sp. z o.o.
Niebawem PKP SA rozpoczyna kolejną inwestycję na Dworcu Centralnym. Zrealizuje ją firma Winnicki Sp. z o.o.

Pod koniec br. podróżnych na Dworcu Głównym może zaskoczyć nowa aranżacja hali głównej – w miejscu dotychczasowych szklanych kubików pojawią się nowe lokale komercyjne, a także antresola, na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć schodami ruchomymi. Dzięki nim osoby oczekujące na pociąg zyskają dodatkową przestrzeń do relaksu. Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas galerię zachodnią i część galerii północnej, które wyglądem zostaną dostosowane do pozostałych galerii podziemnych. Ponadto, lokale na galerii zachodniej zostaną przeniesione na jedną stronę, co pozwoli uzyskać większą przestrzeń w podziemnych korytarzach.

 

Obiekty takie jak Dworzec Centralny wymagają cyklicznego dostosowywania do zmieniających się potrzeb pasażerów. Każdego dnia z tego dworca korzysta ponad 60 tysięcy osób – uzasadnia kolejną inwestycję Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA. - Chcemy, aby budynek był bardziej funkcjonalny i przyjazny. Stąd pomysł na nowe zagospodarowanie przestrzeni w hali głównej.

 

Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się na przełomie lutego i marca, a zakończą w IV kwartale br. Szczegółowy harmonogram będzie znany po podpisaniu umowy z wyłonioną firmą. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 19,5 mln zł.

 

Równolegle do estetyzacji, wykonawca zrealizuje prace związane z montażem systemu ogrzewania hali głównej. PKP deklaruje, że będzie starała się, aby wszystkie prace inwestycyjne na dworcu powodowały jak najmniejsze utrudnienia dla pasażerów. O planowanej zmianie w organizacji ruchu informować będą odpowiednie oznaczenia umieszczone na terenie obiektu. Pomocą podróżnym będą służyć również mobilni informatorzy.

 

Warto przypomnieć, że obecnie na terenie Dworca Centralnego trwają prace związane z izolacją termiczną stropodachu oraz wymianą schodów i pochylni ruchomych w galerii wschodniej budynku. Obie inwestycje zakończą się w I kwartale br.

Tagi: PKP S.A.
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra