Art-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoKwiaty dla biura logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCOTEX Office Centre logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoTorus logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCity Space logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Zobacz, jak powstał napis "KOCHAM WARSZAWĘ"!

Warsaw Spire
Warsaw Spire
Od kilkunastu tygodni niebo Warszawy rozświetla kolorowy napis „KOCHAM WARSZAWĘ”, umieszczony 140 metrów nad ziemią. Z czego jest zrobiony i jak wyglądało jego przygotowanie oraz montaż?

Napis świetlny w zamierzeniu inwestora i fundacji Sztuka w Mieście ma stwarzać przyjazną dla warszawiaków przestrzeń miejską, ożywioną światłem i kolorem. W stworzenie tej instalacji włożyliśmy mnóstwo serca, począwszy od projektu, po realizację. Mamy nadzieję, że tysiące światełek, które na co dzień dodają energii napisowi, dodadzą jej również miastu i mieszkańcom Warszawy. Cieszy nas również, że w Warszawie powstaje coraz więcej neonów oraz projektów świetlnych i że nasza instalacja na Warsaw Spire stała się inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych – komentuje Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka w Mieście.

 

Największym wyzwaniem okazał się montaż napisu na wysokości 140 metrów nad ziemią, któremu towarzyszyły niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatr, temperatura dochodząca do -25ºC, a także lód, pokrywający ściany Warsaw Spire i rusztowania.

 

Neon „KOCHAM WARSZAWĘ” ma 10 metrów wysokości i 25 metrów długości, zaś każda z liter jest wysoka na ponad 3 m. Napis z mieniącym się w różnych kolorach sercem zajmuje 3 kondygnacje budynku, a zasila go ponad 9000 diod LED, zużywających 2500 W energii. Łączna długość przewodów elektrycznych, które wspomagają działanie neonu wynosi 200 mb.

 

Poniżej prezentujemy film, na którym można obejrzeć proces przygotowań i instalacji napisu „KOCHAM WARSZAWĘ". Autorem muzyki do klipu jest Minu – Dominik Buczkowski, producent, multiinstrumentalista i członek zespołu Young Stadium Club. Jego rozwój wspiera Fundacja Sztuka w Mieście. Underwater jest pierwszym singlem artysty.

 


 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra