Porto Office B Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoCity Office logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoLobos Nieruchomości logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCity Space logoGTV Lighting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGłówka Pracuje logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoCHB14 logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoTorus logoNowy Styl Group logoKart Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoOmnitech Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Zobacz, jak powstał napis "KOCHAM WARSZAWĘ"!

Warsaw Spire
Warsaw Spire
Od kilkunastu tygodni niebo Warszawy rozświetla kolorowy napis „KOCHAM WARSZAWĘ”, umieszczony 140 metrów nad ziemią. Z czego jest zrobiony i jak wyglądało jego przygotowanie oraz montaż?

Napis świetlny w zamierzeniu inwestora i fundacji Sztuka w Mieście ma stwarzać przyjazną dla warszawiaków przestrzeń miejską, ożywioną światłem i kolorem. W stworzenie tej instalacji włożyliśmy mnóstwo serca, począwszy od projektu, po realizację. Mamy nadzieję, że tysiące światełek, które na co dzień dodają energii napisowi, dodadzą jej również miastu i mieszkańcom Warszawy. Cieszy nas również, że w Warszawie powstaje coraz więcej neonów oraz projektów świetlnych i że nasza instalacja na Warsaw Spire stała się inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych – komentuje Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka w Mieście.

 

Największym wyzwaniem okazał się montaż napisu na wysokości 140 metrów nad ziemią, któremu towarzyszyły niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatr, temperatura dochodząca do -25ºC, a także lód, pokrywający ściany Warsaw Spire i rusztowania.

 

Neon „KOCHAM WARSZAWĘ” ma 10 metrów wysokości i 25 metrów długości, zaś każda z liter jest wysoka na ponad 3 m. Napis z mieniącym się w różnych kolorach sercem zajmuje 3 kondygnacje budynku, a zasila go ponad 9000 diod LED, zużywających 2500 W energii. Łączna długość przewodów elektrycznych, które wspomagają działanie neonu wynosi 200 mb.

 

Poniżej prezentujemy film, na którym można obejrzeć proces przygotowań i instalacji napisu „KOCHAM WARSZAWĘ". Autorem muzyki do klipu jest Minu – Dominik Buczkowski, producent, multiinstrumentalista i członek zespołu Young Stadium Club. Jego rozwój wspiera Fundacja Sztuka w Mieście. Underwater jest pierwszym singlem artysty.

 


 

Napisz pierwszy komentarz
mantra