Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSpectra Development logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBusiness House logoCHB14 logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKwiaty dla biura logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGTV Lighting logoFYI Commercial Consulting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoCity Space logoDorbud S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoGhelamco Poland logoTorus logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKart Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoOnyx Business Point logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Zobacz, jak powstał napis "KOCHAM WARSZAWĘ"!

Warsaw Spire
Warsaw Spire
Od kilkunastu tygodni niebo Warszawy rozświetla kolorowy napis „KOCHAM WARSZAWĘ”, umieszczony 140 metrów nad ziemią. Z czego jest zrobiony i jak wyglądało jego przygotowanie oraz montaż?

Napis świetlny w zamierzeniu inwestora i fundacji Sztuka w Mieście ma stwarzać przyjazną dla warszawiaków przestrzeń miejską, ożywioną światłem i kolorem. W stworzenie tej instalacji włożyliśmy mnóstwo serca, począwszy od projektu, po realizację. Mamy nadzieję, że tysiące światełek, które na co dzień dodają energii napisowi, dodadzą jej również miastu i mieszkańcom Warszawy. Cieszy nas również, że w Warszawie powstaje coraz więcej neonów oraz projektów świetlnych i że nasza instalacja na Warsaw Spire stała się inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych – komentuje Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka w Mieście.

 

Największym wyzwaniem okazał się montaż napisu na wysokości 140 metrów nad ziemią, któremu towarzyszyły niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatr, temperatura dochodząca do -25ºC, a także lód, pokrywający ściany Warsaw Spire i rusztowania.

 

Neon „KOCHAM WARSZAWĘ” ma 10 metrów wysokości i 25 metrów długości, zaś każda z liter jest wysoka na ponad 3 m. Napis z mieniącym się w różnych kolorach sercem zajmuje 3 kondygnacje budynku, a zasila go ponad 9000 diod LED, zużywających 2500 W energii. Łączna długość przewodów elektrycznych, które wspomagają działanie neonu wynosi 200 mb.

 

Poniżej prezentujemy film, na którym można obejrzeć proces przygotowań i instalacji napisu „KOCHAM WARSZAWĘ". Autorem muzyki do klipu jest Minu – Dominik Buczkowski, producent, multiinstrumentalista i członek zespołu Young Stadium Club. Jego rozwój wspiera Fundacja Sztuka w Mieście. Underwater jest pierwszym singlem artysty.

 


 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra