Partner Capital Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoHAVRE Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoALLCON INVESTMENT logoKwiaty dla biura logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoBusiness House logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoHexagon logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCHB14 logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoSchüco International Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWOMAK HOLDING logoCity Space logoLobos Nieruchomości logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSawig Invest Group logoOlivia Business Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoNowy Styl Group logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoDorbud S.A. logoKart Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoEcophon Saint-Gobain logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Zobacz, jak powstał napis "KOCHAM WARSZAWĘ"!

Warsaw Spire
Warsaw Spire
Od kilkunastu tygodni niebo Warszawy rozświetla kolorowy napis „KOCHAM WARSZAWĘ”, umieszczony 140 metrów nad ziemią. Z czego jest zrobiony i jak wyglądało jego przygotowanie oraz montaż?

Napis świetlny w zamierzeniu inwestora i fundacji Sztuka w Mieście ma stwarzać przyjazną dla warszawiaków przestrzeń miejską, ożywioną światłem i kolorem. W stworzenie tej instalacji włożyliśmy mnóstwo serca, począwszy od projektu, po realizację. Mamy nadzieję, że tysiące światełek, które na co dzień dodają energii napisowi, dodadzą jej również miastu i mieszkańcom Warszawy. Cieszy nas również, że w Warszawie powstaje coraz więcej neonów oraz projektów świetlnych i że nasza instalacja na Warsaw Spire stała się inspiracją i wzorem do naśladowania dla innych – komentuje Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka w Mieście.

 

Największym wyzwaniem okazał się montaż napisu na wysokości 140 metrów nad ziemią, któremu towarzyszyły niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatr, temperatura dochodząca do -25ºC, a także lód, pokrywający ściany Warsaw Spire i rusztowania.

 

Neon „KOCHAM WARSZAWĘ” ma 10 metrów wysokości i 25 metrów długości, zaś każda z liter jest wysoka na ponad 3 m. Napis z mieniącym się w różnych kolorach sercem zajmuje 3 kondygnacje budynku, a zasila go ponad 9000 diod LED, zużywających 2500 W energii. Łączna długość przewodów elektrycznych, które wspomagają działanie neonu wynosi 200 mb.

 

Poniżej prezentujemy film, na którym można obejrzeć proces przygotowań i instalacji napisu „KOCHAM WARSZAWĘ". Autorem muzyki do klipu jest Minu – Dominik Buczkowski, producent, multiinstrumentalista i członek zespołu Young Stadium Club. Jego rozwój wspiera Fundacja Sztuka w Mieście. Underwater jest pierwszym singlem artysty.

 


 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra