Kinnarps nowy

W Bydgoszczy powstanie biurowiec

Immobile K3 w Bydgoszczy
Immobile K3
W trzecim kwartale br. rozpocznie się budowa nowoczesnego biurowca w Bydgoszczy.

Spółka CDI Konsultanci Budowlani, należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE SA zaplanowała budowę nowoczesnego biurowca w Bydgoszczy przy Placu Kościeleckich 3, nieopodal Starego Rynku. Realizacja obiektu, noszącego nazwę Immobile K3 rozpocznie się w III kwartale 2015 roku, a zakończy w 2017. Wówczas bydgoski rynek biurowy wzbogaci się o 8838,38 mkw. całkowitej powierzchni najmu GLA, w tym 6197,60 mkw. biur i 2396,93 mkw. przestrzeni handlowej. Obiekt będzie posiadał 5 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemne, zajęte przez parking z 80 miejscami postojowymi.

 

Aby nawiązać do sąsiedniej historycznej zabudowy staromiejskiej, a także do specyfiki terenu, zróżnicowaliśmy płaszczyzny elewacji – wprowadzone zostały wnęki, wykusze i osiowość elewacji. Semistrukturalne elementy fasad szklanych, nadają bryle lekkość i otwartość. Detale linii gzymsów i pionowych elementów dekoracyjnych z kamienia, zapewniają interesujący rysunek elewacji. Prostota i szczerość materiałów nawiązuje do przeszłości tego terenu. Nowoczesność i minimalizm łączy się z tradycją i kameralnością. Budynek Immobile K3 tworzy nową wartość przestrzenną w tym ważnym punkcie historycznym Bydgoszczy – opowiada o projekcie Daniel Mackiewicz z Grupy Kapitałowej IMMOBILE SA.

 

Grupa Kapitałowa IMMOBILE SA posiada w swoim portfelu kilkanaście spółek, działających w przemyśle, hotelarstwie, branży budowlanej oraz na polu nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Korzenie Grupy sięgają roku 1868, kiedy Herman Lehnert zaczął remontować maszyny rolnicze. Działająca przez kolejnych 150 lat firma MAKRUM, zdobyła międzynarodowe uznanie jako producent kruszarek oraz maszyn do przemysłu wydobywczego. W 2001 roku głównym udziałowcem MAKRUM został Rafał Jerzy. Dzięki niemu spółka zaczęła dynamicznie działać w branży off shore oraz marine, a w 2007 roku weszła na giełdę. Wtedy też rozpoczął się okres restrukturyzacji, który zaowocował powstaniem Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A.

 


0.0
Tagi: Bydgoszcz
Napisz pierwszy komentarz