Flowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoALLCON INVESTMENT logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPartner Capital Group logoCity Space logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSchüco International Polska logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoTorus logoGhelamco Poland logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoEcophon Saint-Gobain logoEcho Investment logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAgrobex Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSawig Invest Group logoWOMAK HOLDING logoOmnitech Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFYI Commercial Consulting logoCHB14 logoHexagon logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Ghelamco rusza z emisją i podnosi marżę

Ghelamco rozpoczęło zapisy na drugą w historii spółki emisję obligacji skierowaną do inwestorów indywidualnych. Deweloper zdecydował się podnieść oprocentowanie w stosunku do oferowanego w listopadowej emisji: inwestorzy mogą liczyć na zysk w wysokości Wibor 6 miesięczny + 4,0 proc.

Od 28 maja do 16 czerwca 2015 roku inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na obligacje Ghelamco Invest. Oferta obejmuje do 500 000 obligacji serii PPB o wartości nominalnej 100 PLN każda i cenie emisyjnej uzależnionej od dnia złożenia zapisu. Wykup obligacji przewidziany jest na czerwiec 2019 roku, został zabezpieczony poręczeniem Granbero Holding Limited, jedynego udziałowca wszystkich spółek projektowych Grupy Ghelamco na terenie Polski.    

 

Zaoferowane oprocentowanie (Wibor 6 miesięczny + 4,0 proc.) jest wyższe od proponowanego w pierwszej emisji skierowanej do klientów indywidualnych w listopadzie 2014 roku. Zapisy będą prowadzone przez sieć dystrybucji, w skład której wejdą Centralny Dom Maklerski Pekao SA; Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o., Dom Maklerski Pekao, Noble Securities SA, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, a także Biuro Maklerskie Alior Bank SA.

 

Niskie stopy procentowe znacząco wpływają na krajobraz rynku obligacji i wymagania inwestorów – komentuje Jarosław Jukiel, Dyrektor Finansowy i Członek Zarządu Ghelamco Poland. – Jednak przygotowana przez nas oferta wyróżnia się pozytywnie na tle rynku. Jesteśmy jednym z największych polskich deweloperów, spółką o stabilnej pozycji rynkowej, dobrych wynikach finansowych, z rosnącą wypłacalnością i długofalowymi planami na przyszłość. W połączeniu z podwyższonym oprocentowaniem nasza oferta stanowi atrakcyjną propozycję dla inwestorów indywidualnych – mówi Jarosław Jukiel.

 

Ghelamco w Polsce, poprzez swoją spółkę Ghelamco Invest Sp z o.o.  wyemitowało do tej pory 1,1 mld PLN obligacji. Dotychczas firma wykupiła obligacje na łączną kwotę 594 mln PLN, z czego większość przed terminem. Na 31 grudnia 2014 roku kapitały własne grupy Ghelamco w Polsce wyniosły 479,6 mln EUR, czyli ponad 1,9 mld PLN, co stanowi ponad połowę sumy bilansowej. Wskaźnik wypłacalności wyniósł 54 proc. (51 proc. na dzień 31 grudnia 2013 roku). Wskaźnik LTV (ang. Loan to Value) liczony dla finansowania bankowego i z obligacji w stosunku do wartości projektów i środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach wyniósł 48 proc. (50 proc. na dzień 31 grudnia 2013 roku).

 

Firma Ghelamco na polskim rynku prowadzi działalność od 24 lat, do tej pory wybudowała i skomercjalizowała ponad 500 000 mkw. powierzchni. Wolumen sprzedaży zrealizowanych przez dewelopera projektów przekracza 5 mld złotych.

Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra