EKO TENSOR odświętnie przywitał najemców

TENSOR - wizualizacja kompleksu biurowego
Budowa TENSORA
10 czerwca świętowano na budowie biurowca Tensor w Gdyni. Euro Styl zorganizował spotkanie dedykowane pierwszym najemcom budynku X.

Na spotkanie zorganizowane przez inwestora odpowiedzialnego za projekt nowoczesnego kompleksu biurowego TENSOR przybyły osoby reprezentujące Urząd Miasta Gdyni, a także obecni i potencjalni najemcy powierzchni biurowych. Pani Wiceprezydent – Katarzyna Gruszecka-Spychała podkreśliła, że Trójmiasto od kilku lat intensywnie przyciąga inwestorów atrakcyjną ofertą biznesową oraz nadzwyczajną jakością życia. Prezydent zaznaczyła, że na tle całej aglomeracji Gdynia może pochwalić się znakomitymi warunkami do życia, dzięki którym miasto zostało uznane za miejsce ludzi od lat najbardziej w całej Polsce zadowolonych ze swojego zamieszkania. Gdynia to też łowca nagród. Ostatnio zdobyła I miejsce w rankingu prestiżowego magazynu FDI w konkursie Polskie Miasta Przyszłości oraz tytuł Samorządowej Perły 25-lecia (w rankingu "Gazety Prawnej" na jubileusz samorządu terytorialnego w Polsce).

 

W ostatnim czasie zaczęliśmy obawiać się, że pomimo iż chętnych nie brakuje, to wkrótce może zabraknąć dla nich wolnych metrów przestrzeni biurowych. Obawy okazały się przedwczesne, bo zanim było się czym martwić, firma EURO STYL rozpoczęła inwestycję. W pobliżu istniejących biurowców, przyczyniając się do powstania zwartej dzielnicy biznesowej, powstaje kompleks Tensor, oferujący dobrą architekturę i wysoki standard, czyli to co lubimy, czego potrzebujemy i co pasuje do naszego nowoczesnego miasta – mówiła podczas spotkania Pani Wiceprezydent. – Bardzo cieszy nas fakt, że tak szybko TENSOR znalazł najemców, tym bardziej że są nimi poważni przedsiębiorcy z dużym dorobkiem, o których zabiegałoby każde miasto w Polsce – dodała.

 

Ze strony inwestora EURO STYL wystąpił Wiceprezes firmy – Mikołaj Konopka, który podziękował najemcom za zaufanie, a władzom miasta za wsparcie przy realizacji inwestycji. Oświadczył on, że proces komercjalizacji pierwszego budynku TENSOR rozwija się dobrze, dlatego też do oferty został wprowadzony kolejny budynek. Projekt Tensor został zaprezentowany przez Magdalenę Reńską z międzynarodowej firmy doradczej JLL, która jest agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację budynku: Tensor został świetnie odebrany przez rynek. Oprócz wielu nowoczesnych technicznych i funkcjonalnych aspektów, istotnym elementem sukcesu Tensora jest także przyjęta strategia najmu. Ma ona na celu uproszczenie procedur, przejrzystość wszelkich przekazywanych dokumentów, rozliczeń i negocjacji prowadzonych z najemcami. Staramy się to, co złożone i niecodzienne dla najemców, podawać w jak najbardziej przyjazny, zrozumiały i transparentny sposób.

 

Pierwszym najemcą kompleksu biurowego TENSOR została firma Maersk Polska – jeden z największych na świecie armatorów kontenerowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru biurowca TENSOR na lokalizację naszego nowego biura w Gdyni - podkreśla Edyta Wojtkiewicz, Dyrektor Finansowa w Maersk Polska odpowiadająca za Europę Środkowo-Wschodnią. Ten nowoczesny budynek spełnia nasze wysokie oczekiwania pod względem standardu i jakości oraz stwarza doskonałe możliwości do dostosowania wnętrz do naszych potrzeb – dodaje. Maersk jest obecny w Gdyni od 1992 roku. Firma podkreśla swoje przywiązanie do Trójmiasta, a lokalizację jej biura wybrano na podstawie opinii pracowników.

 

Kolejną firmą, która zdecydowała się na wynajem powierzchni biurowej w TENSORZE, jest BEST SA - jedna z największych firm działających w branży windykacyjnej w Polsce. Grupa aktywnie inwestuje w portfele wierzytelności z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie – na rzecz banków, firm pożyczkowych, telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Spółka istnieje na rynku od ponad 20 lat, a od 18 lat jej akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie BEST zatrudnia ponad 400 pracowników w Gdyni i w Elblągu, gdzie znajduje się Centrum Operacyjne. Z Gdynią firma BEST związana jest już od ponad 10 lat.

 

Podczas prezentacji przedstawicielka firmy BEST – Barbara Rudziks, Członek Zarządu – mówiła o tym, jak dynamicznie spółka się rozwija oraz jak wiele udogodnień oferuje swoim pracownikom. W naszej firmie poza  propagowaniem podstawowych wartości wyznawanych przez organizację: wiedza, etyka, skuteczność, promuje się także Work-Life Balance, a więc równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym, sport i zdrowy tryb życia. Ponadto BEST wspiera rozwiązania ekologiczne i działa na rzecz społeczności lokalnej. Między innymi dlatego oferta Euro Stylu spotkała się z tak dobrym przyjęciem z naszej strony. Komfort naszych pracowników i ekologia są dla nas bardzo ważne, a kompleks Tensor oferuje nie tylko najbardziej nowoczesne proekologiczne rozwiązania techniczne, dobrze przemyślaną wewnętrzną przestrzeń publiczną, ale także szereg udogodnień dla rowerzystów (natryski i szatnie, monitorowany parking oraz samoobsługowa stacja naprawy rowerów) oraz osób korzystających z komunikacji miejskiej. Poza tym jesteśmy przekonani, że sama idea parku biznesowego, w którym swoje siedziby będą miały firmy podobne do naszej - nowoczesne, prężnie działające i z pozytywną energią korzystnie wpłynie na atmosferę pracy – podkreśliła Barbara Rudziks.

 

Przypomnijmy – TENSOR powstaje w Gdyni przy ulicy Łużyckiej 8. Docelowo utworzą go 3 nowoczesne budynki klasy A. Całkowita powierzchnia ich najmu wyniesie 19 750 mkw. Pierwszy budynek oferuje 4960 mkw. Obiekt Y osiągnie 8190 mkw. powierzchni najmu i – w przeciwieństwie do budynku X – będzie posiadał 4 piętra. Jak informuje Kierownik Projektu Marcin Pacek, prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem: Budowa kolejnego budynku Y rozpoczęła się pod koniec marca. Obecnie realizowany jest stan zero, którego zamknięcie przewidziane jest w połowie czerwca br. Kierownik Projektu dodaje, że w najbliższych miesiącach realizowany będzie stan surowy kondygnacji nadziemnych, polegający na wykonaniu konstrukcji żelbetowej obiektu. Osiągnięcie stanu surowego otwartego budynku Y zaplanowano na październik br. Równolegle z pracami nad obiektami biurowymi X oraz Y, realizowane są prace związane z zagospodarowaniem terenu – sieciami zewnętrznymi wraz z wewnętrznym układem komunikacyjnym. W kompleksie znajdzie się 450 miejsc parkingowych. Pierwszy etap realizacji inwestycji, czyli budynek X będzie gotowy dla najemców na początku 2016 r., natomiast ukończenie budynku Y nastąpi w III kwartale 2016 r.


0.0
Napisz pierwszy komentarz