Kwiaty dla biura logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPartner Capital Group logoWOMAK HOLDING logoBusiness House logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSawig Invest Group logoSchüco International Polska logoArchicom logoINTERBIURO logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoCHB14 logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoTriGranit Corporation logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoOmnitech Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoDorbud S.A. logoHexagon logoNowy Styl Group logoPRO-INVEST S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoAgrobex Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoBREMA Sp. z.o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

OVO Wrocław gotowe za rok

Trwa budowa OVO Wrocław
Budowa OVO Wrocław rozpoczęła się ok. 14 miesięcy temu
Za rok OVO Wrocław przyjmie pierwszych właścicieli swoich biur i mieszkań. Obecnie corian pokrywa 30 proc. elewacji, a na placu budowy przestają być potrzebne żurawie.

Budowa OVO Wrocław rozpoczęła się ok. 14 miesięcy temu. Przez ten czas budynek osiągnął planowaną wysokość 25 metrów. Obecnie na placu budowy pracuje 350 osób. Zdemontowane zostały dwa z czterech żurawi, które pomagały wznosić konstrukcję. Po zakończeniu budowy konstrukcji OVO Wrocław większość sił została przesunięta w kierunku montażu elewacji i wykańczania wnętrz. Na kondygnacjach podziemnych trwa montaż instalacji, a na parterze fasada jest już gotowa w 60 proc. Na zaawansowanym etapie znajdują się roboty murarskie prowadzone na wyższych kondygnacjach. Prace te zakończyły się na piętrach hotelowych – pierwszym i drugim – a także na biurowym – trzecim, zaś na piętrze czwartym, gdzie znajdą się apartamenty, ściany działowe są gotowe w 80 proc. Na piątym i szóstym – odpowiednio w 50 proc. i 40 proc.

 

Równolegle trwa wylewanie posadzek, montaż instalacji elektrycznej i tynkowanie ścian – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Postępują również prace na elewacji. Corian pokrył już 30 proc. jej powierzchni – głównie od wewnętrznej strony budynku – a podkonstrukcja pod ten wyjątkowy materiał jest gotowa w 80 proc.

 

W 2016 roku do OVO Wrocław wprowadzą się firmy, zajmujące trzecią kondygnację naziemną, w całości przeznaczoną na biura, natomiast ze znajdującego się na pierwszym i drugim piętrze inwestycji pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton zaczną korzystać pierwsi goście.

 

OVO Wrocław z pewnością stanie się istotną częścią miasta, jednym z jego symboli. Osobiście bardzo cieszę się, że projekt budynku nawiązuje do koncepcji wrocławskiej architektury – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. – Wrocław to miasto bardzo różnorodne, także pod względem architektury, gdzie zabytkowe kamienice sąsiadują ze szklanymi biurowcami. OVO Wrocław w dużej mierze jest odbiciem panującej we Wrocławiu energii. Dla miasta oznacza zarówno korzyści ekonomiczne, nowe miejsca pracy, jak i realizację idei przyjaznej oraz wielokulturowej europejskiej metropolii.

 

OVO Wrocław będzie otwartym budynkiem z wewnętrznym, zielonym dziedzińcem i przestrzenią publiczną, łączącym wiele aspektów miejskiego życia, punkty handlowe i usługowe na parterze, w tym restaurację i kawiarnię, klub fitness z basenem oraz hotel. To budynek, który jest wyrazistą częścią miasta, miejscem dialogu, działań społecznych, kulturalnych, spotkań biznesowych – mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław z pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture.

Tagi: OVO Wrocław
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra