Schüco International Polska logoCOTEX Office Centre logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoCHB14 logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPRO-INVEST S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoLobos Nieruchomości logoCity Space logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logoSpectra Development logoPartner Capital Group logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcho Investment logoGTV Lighting logoLC Corp S.A. logoOnyx Business Point logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Najbardziej zielony biurowiec na Węgrzech

Váci Corner Offices
Váci Corner Offices
Należący do HB Reavis budynek Váci Corner Offices zdobył certyfikat BREEAM na ocenę Excellent. To najwyżej oceniony węgierski biurowiec w tym systemie.

Váci Corner Offices jest pierwszym projektem HB Reavis na Węgrzech. Obiekt został oddany do użytkowania w 2014 r. Teraz otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, uzyskując 73.4 proc. punktów, co pozwala określić go  najbardziej przyjaznym środowisku budynkiem spośród wszystkich projektów certyfikowanych przez BRE Group na Węgrzech.

 

Dziewięciopiętrowy biurowiec HB Reavis charakteryzuje się wysoką jakością zastosowanych materiałów i technologii, a także licznymi proekologicznymi rozwiązaniami. Projekt zapewnia zerową emisję dwutlenku węgla, wykorzystanie wody deszczowej, recykling oraz możliwość ładowania ładowania pojazdów elektrycznych. Użyte systemy wentylacji nie wydzielają żadnych zanieczyszczeń.  

 

Najemcy Váci Corner Offices mogą korzystać z dziewięciu wind oświetlanych lampami LED i wyposażonych m.in. w system odzyskiwania energii z hamowania, co wpłynie na roczne zaoszczędzenie nawet 50 proc. energii w stosunku do tradycyjnych wind. Dodatkowe punkty w procesie certyfikacji zapewniła lokalizacja biurowca w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra, w centrum dzielnicy Váci, jednej z najważniejszych lokalizacji biznesowych Budapesztu. Pracownicy przyjeżdżający do biura na rowerze mają do dyspozycji specjalne miejsca postojowe, a także natryski i szafki znajdujące się na poziomie parkingu samochodowego.

 

To, że budynek Váci Corner Offices jest jedyną węgierską inwestycją odznaczoną tak prestiżowym międzynarodowym certyfikatem jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo zależy nam na przyjaznych środowisku rozwiązaniach. Przykładamy do tej kwestii ogromną wagę zarówno na etapie projektu, jak i budowy. Chcieliśmy stworzyć biurowiec oferujący komfortowe warunki pracy dla najemców, przy jednoczesnej minimalizacji szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Głęboko wierzymy, że przyszłość należy do zrównoważonego budownictwa i proekologicznych rozwiązań, które przy okazji sprawiają, że praca w takim miejscu staje się przyjemniejsza – komentuje Zoltán Radnóty, Prezes Zarządu HB Reavis Węgry.

Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra