Fabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoALLCON INVESTMENT logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLobos Nieruchomości logoEcophon Saint-Gobain logoEcho Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCHB14 logoAgrobex Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBusiness House logoWOMAK HOLDING logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHexagon logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoTorus logoTriGranit Corporation logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoDorbud S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoKwiaty dla biura logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Ruszyła budowa Porto Office B

Porto Office
Rozpoczęły się prace związane z realizacją Porto Office B przy ul. Zielińskiego w krakowskiej dzielnicy Dębniki. Budynek zostanie oddany do użytku w marcu 2017 r.

Rozpoczęły się prace związane z realizacją kompleksu biurowego Porto Office w Krakowie, w skład którego wejdą dwa nowoczesne budynki biurowe klasy A. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaje czterokondygnacyjny budynek B – wznoszony na planie litery L i liczący ok. 5500 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. Oddanie budynku do użytku zaplanowano na marzec 2017 r. W ramach drugiego etapu, który pozostaje w fazie planowania, ma powstać budynek o powierzchni ok. 7 100 mkw.

 

Inwestycja powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem ma być odpowiedni certyfikat. Jak poinformował inwestor, projekt został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat do certyfikatu LEED Gold.

 

Kompleks zlokalizowany jest w dzielnicy Dębniki, dodatkowo na działce, która występuje w sąsiedztwie terenów, których dominantę stanowi niska zabudowa i duże obszary terenów zielonych. Dodatkowo, co nie powinno pozostać bez znaczenia dla przyszłych najemców, do kompleksu poprowadzą ścieżki rowerowe, w budynku znajdą się szatnie z prysznicami dla rowerzystów, a w garażu podziemnym punkty do ładowania aut elektrycznych.

 

Kompleks Porto Office niewątpliwie będzie ciekawym kameralnym obiektem. Dzięki dogodnej lokalizacji oraz zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i nowoczesnych technologii będzie stanowił atrakcyjną ofertę dla firm poszukujących dobrze zlokalizowanych przestrzeni biurowych o najwyższym standardzie. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że budynki będą tak zaprojektowane i zarządzane, aby działały zgodnie z wymogami proekologicznego certyfikatu LEED na poziomie Gold. Pierwszy budynek, z planowanym oddaniem do użytku w marcu 2017 r., już wzbudza duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród firm zlokalizowanych w zachodniej części Krakowa – mówi Monika Sułdecka-Karaś, Partner i Dyrektor Regionalny Knight Frank, kierująca krakowskim oddziałem tej firmy.

 

Inwestorem i deweloperem projektu jest Porto Office B Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, założona przez portugalskich przedsiębiorców, którzy realizują projekty na terenie Portugalii, Brazylii czy Hiszpanii. Wśród zrealizowanych przez spółkę projektów na terenie naszego kraju wymienić należy m.in. Osiedle Rua Bonita oraz Casa Feliz w Krakowie.

 

Projekt architektoniczny kompleksu Porto Office powstał w krakowskim biurze IMB Asymetria, a proces komercjalizacji powierzony został międzynarodowej firmie doradczej Knight Frank.

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra