bcb wrzesień 2020

Ruszyła budowa Porto Office B

Porto Office
Rozpoczęły się prace związane z realizacją Porto Office B przy ul. Zielińskiego w krakowskiej dzielnicy Dębniki. Budynek zostanie oddany do użytku w marcu 2017 r.

Rozpoczęły się prace związane z realizacją kompleksu biurowego Porto Office w Krakowie, w skład którego wejdą dwa nowoczesne budynki biurowe klasy A. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaje czterokondygnacyjny budynek B – wznoszony na planie litery L i liczący ok. 5500 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. Oddanie budynku do użytku zaplanowano na marzec 2017 r. W ramach drugiego etapu, który pozostaje w fazie planowania, ma powstać budynek o powierzchni ok. 7 100 mkw.

 

Inwestycja powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem ma być odpowiedni certyfikat. Jak poinformował inwestor, projekt został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat do certyfikatu LEED Gold.

 

Kompleks zlokalizowany jest w dzielnicy Dębniki, dodatkowo na działce, która występuje w sąsiedztwie terenów, których dominantę stanowi niska zabudowa i duże obszary terenów zielonych. Dodatkowo, co nie powinno pozostać bez znaczenia dla przyszłych najemców, do kompleksu poprowadzą ścieżki rowerowe, w budynku znajdą się szatnie z prysznicami dla rowerzystów, a w garażu podziemnym punkty do ładowania aut elektrycznych.

 

Kompleks Porto Office niewątpliwie będzie ciekawym kameralnym obiektem. Dzięki dogodnej lokalizacji oraz zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i nowoczesnych technologii będzie stanowił atrakcyjną ofertę dla firm poszukujących dobrze zlokalizowanych przestrzeni biurowych o najwyższym standardzie. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że budynki będą tak zaprojektowane i zarządzane, aby działały zgodnie z wymogami proekologicznego certyfikatu LEED na poziomie Gold. Pierwszy budynek, z planowanym oddaniem do użytku w marcu 2017 r., już wzbudza duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród firm zlokalizowanych w zachodniej części Krakowa – mówi Monika Sułdecka-Karaś, Partner i Dyrektor Regionalny Knight Frank, kierująca krakowskim oddziałem tej firmy.

 

Inwestorem i deweloperem projektu jest Porto Office B Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, założona przez portugalskich przedsiębiorców, którzy realizują projekty na terenie Portugalii, Brazylii czy Hiszpanii. Wśród zrealizowanych przez spółkę projektów na terenie naszego kraju wymienić należy m.in. Osiedle Rua Bonita oraz Casa Feliz w Krakowie.

 

Projekt architektoniczny kompleksu Porto Office powstał w krakowskim biurze IMB Asymetria, a proces komercjalizacji powierzony został międzynarodowej firmie doradczej Knight Frank.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz