Tork

EKO Agencja Rozwoju Pomorza przeniosła się do Olivia Six

Olivia Six
Olivia Six
Agencja Rozwoju Pomorza (ARP) przeprowadziła się do biurowca Olivia Six, znajdującego się w gdańskim kompleksie Olivia Business Centre. Nowe biuro instytucji zajmuje 1600 mkw. powierzchni rozlokowanej na 12. i 13. piętrze budynku.

Agencja Rozwoju Pomorza (ARP) przeprowadziła się do biurowca Olivia Six, znajdującego się w gdańskim kompleksie Olivia Business Centre. Wybierając nową siedzibę kierowaliśmy się możliwością realizacji naszych zadań. Chcemy być blisko przedsiębiorców i ich spraw. Nowe miejsce stwarza dogodne warunki do spotkań zarówno z osobami rozpoczynającymi własny biznes jak i inwestorami z Polski i z zagranicy. Na miejscu możemy realizować szkolenia oraz, przy współpracy z Olivia Business Centre, duże wydarzenia jak obecnie organizowana konferencja na temat naszych aktualnych projektów i propozycji dla firm z zakresu funduszy europejskich – mówi Łukasz Żelewski, prezes Agencji Rozwoju Pomorza.

 

Przeniesienie siedziby Agencji Rozwoju Pomorza do Olivia Six jest kamieniem milowym projektu „Olivia Business Centre”. Nasze centrum to miejsce, w którym na rzecz Pomorza wspólnie pracują przedsiębiorcy, inwestorzy i agencje samorządowe. Jeśli dodamy do tego aktywną współpracę z uczelniami wyższymi i szkolenia zawodowe to otrzymamy tętniące życiem gdańskie biznesowe City – powiedział Maciej Grabski, prezes i inwestor Olivia Business Centre.

 

Nowe biuro instytucji zajmuje 1600 mkw. powierzchni rozlokowanej na 12. i 13. piętrze budynku. Projekt siedziby ARP w Olivia Six został przygotowany w pracowni projektowej Olivia Business Centre. Na 12. piętrze biurowca powstała reprezentacyjna i stonowana strefa recepcji z poczekalnią przeznaczoną dla gości. Z kolei piętro wyżej mieści się sekretariat oraz Zarząd ARP. W nowej siedzibie instytucji znajduje się: Punkt Informacyjny Funduszy UE, Invest in Pomerania, Dział Rozwoju Przedsiębiorczości, Regionalna Instytucja Finansująca. Biuro ARP zostało zaprojektowane w układzie korytarzowym. Przestronne pomieszczenia biurowe przeznaczone są dla blisko 150 osób.

 

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. działa od 1992 r. Instytucja ta umożliwia i pomaga pomorskim przedsiębiorcom korzystać z Funduszy Europejskich. Jest odpowiedzialna za obsługę programów dotacji UE, inicjuje różnego rodzaju przedsięwzięcia gospodarcze, prowadzi Centrum Obsługi Inwestora oraz koordynuje inicjatywą Invest in Pomerania, a także zarządza Funduszem Kapitałowym przeznaczonym dla innowacyjnych pomysłów.

 

Olivia Six jest 18-kondygnacyjnym (15 nadziemnych + 3 podziemne) budynkiem z najnowocześniejszą elewacją w systemie trójszybowym, która obniża zapotrzebowanie na energię i koszty eksploatacyjne. Biurowiec otrzymał certyfikat BREEAM Excellent z najwyższym wynikiem w regionie. Obiekt oferuje przeszło 17 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia.

 

Olivia Business Centre jest największym centrum biurowo-biznesowym w regionie. Docelowo wielkość kompleksu przekroczy 170 000 mkw. W skład centrum wchodzi pięć biurowców – Olivia Gate, Olivia Point, Olivia Tower, Olivia Four, Olivia Six, który został oddany do użytku w maju br. Swoje biura otworzyły tu takie firmy jak Alior Bank, Allianz, Amazon, Bayer, Energa, Noble Bank, PKO BP, PwC, Sii, ThyssenKrupp. Kompleks oferuje najemcom przeszło 1600 miejsc parkingowych oraz ponad 200 stojaków rowerowych, a także 5 szatni z prysznicami.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz