Assa Abloy

EKO Rośnie biurowiec EQlibrium

EQlibrium
Zakończony został kolejny etap związany z realizacją pierwszej inwestycji biurowej Grupy Waryński – EQlibrium. W obiekcie wykonano już konstrukcję podziemnych kondygnacji obiektu. Aktualnie prowadzone są prace związane z budową pierwszych poziomów naziemnych.

Zakończony został kolejny etap związany z realizacją pierwszego projektu biurowego Grupy WaryńskiEQlibrium. W obiekcie wykonano już konstrukcję podziemnych kondygnacji obiektu. W ramach inwestycji wykonano montaż zbrojenia, betonowanie płyty fundamentowej, a także przygotowano stropy i elementy pionowe poziomów -2 i -1. Prace te pozwoliły na rozpoczęcie prac naziemnych dotyczących montażu i betonowaniu elementów pionowych (ścian, słupów) pierwszych kondygnacji nadziemnych oraz wykonanie zbrojeń klatek schodowych i szachtów windowych.

 

Prace budowlane przy projekcie EQlibrium postępują bardzo dynamicznie. W ciągu zaledwie czterech miesięcy zakończyliśmy realizację podziemnych poziomów budynku i obecnie skupiamy się na tworzeniu naziemnej konstrukcji biurowca. Wszystkie prowadzone przez nas prace postępują zgodnie z założonym harmonogramem, dzięki czemu już na początku 2017 r. najemcy będą mogli korzystać z pełnej infrastruktury naszego obiektu – powiedział Jarosław Jankowski, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

 

Równolegle z pracami budowlanymi, trwają rozmowy dotyczące wynajmu powierzchni w biurowcu. Obecnie poziom komercjalizacji budynku wynosi ok. 40 proc. całkowitej powierzchni użytkowej obiektu. W biurowcu EQlibrium znajdą się m.in. biura firmy kontrolingowej SGS Polska, a przestrzeń handlowo-usługową zagospodaruje sieć siłowni Fitness 24 Seven oraz przedszkole „Ala ma kota”.

 

EQlibrium jest pierwszą inwestycją biurową, która znajdzie się w portfolio Grupy Waryński. Budynek będzie złożony z dwóch połączonych brył – jedenasto- i sześciokondygnacyjnej – oraz zaoferuje łącznie 10 500 mkw. powierzchni komercyjnej w standardzie klasy A. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się 113 miejsc parkingowych.  Inwestycja będzie posiadała również certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Projekt biurowca powstał w pracowni architektonicznej S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy Sp. z o.o. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Budimex SA. Obiekt zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Jana Kazimierza i Ordona będzie gotowy na przyjęcie najemców w styczniu 2017 r.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz