City Space logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoEcho Investment logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGTV Lighting logoTorus logoOlivia Business Centre logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoGhelamco Poland logoAluprof S.A. logoLC Corp S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pamięć walczących za Ojczyznę

Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej pojawi się dziś o zmroku na budynku Intraco. Jest to hołd oddany poległym w Powstaniu Warszawskim.

Symbol w kształcie kotwicy jest znakiem Polski Warszawskiej. Pojawi się on dziś o zmroku na biurowcu przy ul. Stawki 2. Utworzą go światła zapalone w 72 oknach na 8 kondygnacjach między 30 a 37 piętrach. Symbol Podziemnego Państwa pojawią się na wieżowcu także od 30 września do 3 października. Są to dni, w których powstańcy zakończyli walkę.

W ten nietypowy sposób pragniemy oddać hołd poległym powstańcom, osobom, które przeżyły 63 dni powstańczej walki oraz mieszkańcom Warszawy (...). Tym drobnym gestem chcemy dać wyraz pamięci o naszych przodkach, walczących o wolność i niepodległość oraz wspólnie z warszawiakami uczcić historię bohaterskiej stolicy - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości SA.

Do akcji włączyli się najemcy budynku, w tym m.in.: Sasol Poland Sp. z oo, Everest Investmenst SA, Hoerbiger Polska Sp. z oo, Marubeni Corporation SA, Izba Skarbowa w Warszawie, Alora Sp. z oo, Agencja JOCHYM oraz Arminex Trading Sp. z oo.

Symbol kotwicy wyrażał nadzieję na odzyskanie niepodległości. Człon znaku przypomina literę P oznaczającą Polskę, a ramiona literę W (walka lub kotwica).    

Budynek Intraco należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości SA. PHN jest inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra