Centrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcho Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoArchicom logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPartner Capital Group logoFYI Commercial Consulting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLobos Nieruchomości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoOlivia Business Centre logoLC Corp S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoNowy Styl Group logoKwiaty dla biura logoCHB14 logoOmnitech Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoGhelamco Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOnyx Business Point logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Pamięć walczących za Ojczyznę

Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej pojawi się dziś o zmroku na budynku Intraco. Jest to hołd oddany poległym w Powstaniu Warszawskim.

Symbol w kształcie kotwicy jest znakiem Polski Warszawskiej. Pojawi się on dziś o zmroku na biurowcu przy ul. Stawki 2. Utworzą go światła zapalone w 72 oknach na 8 kondygnacjach między 30 a 37 piętrach. Symbol Podziemnego Państwa pojawią się na wieżowcu także od 30 września do 3 października. Są to dni, w których powstańcy zakończyli walkę.

W ten nietypowy sposób pragniemy oddać hołd poległym powstańcom, osobom, które przeżyły 63 dni powstańczej walki oraz mieszkańcom Warszawy (...). Tym drobnym gestem chcemy dać wyraz pamięci o naszych przodkach, walczących o wolność i niepodległość oraz wspólnie z warszawiakami uczcić historię bohaterskiej stolicy - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości SA.

Do akcji włączyli się najemcy budynku, w tym m.in.: Sasol Poland Sp. z oo, Everest Investmenst SA, Hoerbiger Polska Sp. z oo, Marubeni Corporation SA, Izba Skarbowa w Warszawie, Alora Sp. z oo, Agencja JOCHYM oraz Arminex Trading Sp. z oo.

Symbol kotwicy wyrażał nadzieję na odzyskanie niepodległości. Człon znaku przypomina literę P oznaczającą Polskę, a ramiona literę W (walka lub kotwica).    

Budynek Intraco należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości SA. PHN jest inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela.

 

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra