DEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoKwiaty dla biura logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoSchüco International Polska logoPRO-INVEST S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoSpectra Development logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoOnyx Business Point logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoCity Office logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoTorus logoEcho Investment logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGłówka Pracuje logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoNowy Styl Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCHB14 logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pamięć walczących za Ojczyznę

Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej pojawi się dziś o zmroku na budynku Intraco. Jest to hołd oddany poległym w Powstaniu Warszawskim.

Symbol w kształcie kotwicy jest znakiem Polski Warszawskiej. Pojawi się on dziś o zmroku na biurowcu przy ul. Stawki 2. Utworzą go światła zapalone w 72 oknach na 8 kondygnacjach między 30 a 37 piętrach. Symbol Podziemnego Państwa pojawią się na wieżowcu także od 30 września do 3 października. Są to dni, w których powstańcy zakończyli walkę.

W ten nietypowy sposób pragniemy oddać hołd poległym powstańcom, osobom, które przeżyły 63 dni powstańczej walki oraz mieszkańcom Warszawy (...). Tym drobnym gestem chcemy dać wyraz pamięci o naszych przodkach, walczących o wolność i niepodległość oraz wspólnie z warszawiakami uczcić historię bohaterskiej stolicy - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości SA.

Do akcji włączyli się najemcy budynku, w tym m.in.: Sasol Poland Sp. z oo, Everest Investmenst SA, Hoerbiger Polska Sp. z oo, Marubeni Corporation SA, Izba Skarbowa w Warszawie, Alora Sp. z oo, Agencja JOCHYM oraz Arminex Trading Sp. z oo.

Symbol kotwicy wyrażał nadzieję na odzyskanie niepodległości. Człon znaku przypomina literę P oznaczającą Polskę, a ramiona literę W (walka lub kotwica).    

Budynek Intraco należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości SA. PHN jest inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra