HAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKart Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoRIS Kotes logoTorus logoOlivia Business Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Pamięć walczących za Ojczyznę

Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej na wieżowcu Intraco (fot. PHN)
Kotwica Polski Walczącej pojawi się dziś o zmroku na budynku Intraco. Jest to hołd oddany poległym w Powstaniu Warszawskim.

Symbol w kształcie kotwicy jest znakiem Polski Warszawskiej. Pojawi się on dziś o zmroku na biurowcu przy ul. Stawki 2. Utworzą go światła zapalone w 72 oknach na 8 kondygnacjach między 30 a 37 piętrach. Symbol Podziemnego Państwa pojawią się na wieżowcu także od 30 września do 3 października. Są to dni, w których powstańcy zakończyli walkę.

W ten nietypowy sposób pragniemy oddać hołd poległym powstańcom, osobom, które przeżyły 63 dni powstańczej walki oraz mieszkańcom Warszawy (...). Tym drobnym gestem chcemy dać wyraz pamięci o naszych przodkach, walczących o wolność i niepodległość oraz wspólnie z warszawiakami uczcić historię bohaterskiej stolicy - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości SA.

Do akcji włączyli się najemcy budynku, w tym m.in.: Sasol Poland Sp. z oo, Everest Investmenst SA, Hoerbiger Polska Sp. z oo, Marubeni Corporation SA, Izba Skarbowa w Warszawie, Alora Sp. z oo, Agencja JOCHYM oraz Arminex Trading Sp. z oo.

Symbol kotwicy wyrażał nadzieję na odzyskanie niepodległości. Człon znaku przypomina literę P oznaczającą Polskę, a ramiona literę W (walka lub kotwica).    

Budynek Intraco należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Nieruchomości SA. PHN jest inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra