BikeDay w biurowcach

BikeDay to cykl imprez dedykowanych miłośnikom rowerów.
BikeDay to impreza popularyzująca rower jako wygodny środek komunikacji w mieście.
Jutro przed budynkiem Mokotów Plaza odbędzie się BikeDay. Jest to impreza popularyzująca rower jako wygodny środek komunikacji w mieście.

Czwartek 25 sierpnia br. na Mokotowie związany będzie z rowerami. Na ul. Postępu 6 w Warszawie odbędzie się BikeDay. Do udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni pracownicy budynków Mokotów Plaza oraz biurowców IRIS i Cybernetyki 7B

Codzienne dojazdy rowerem to aktywnie spędzony czas. Liczymy, że dzięki tej akcji uda się przekonać pracowników, że rower jest świetnym środkiem komunikacji, który pozwala uniknąć korków w drodze do pracy. Zależy nam  na zachęceniu pracowników do integracji i angażowania się w życie biurowców – mówi Katarzyna Głowacka z Działu Zarządzania Nieruchomościami Savills.

BikeDay to cykl imprez dedykowanych miłośnikom rowerów. Organizowany jest on w całej Polsce. Inicjatorem akcji jest dział zarządzania nieruchomościami Savills, a za organizację odpowiada firma Bike2Box

W tym roku mamy za sobą ponad 20 imprez pod hasłem BikeDay w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Niezmiennie cieszą się one dużym zainteresowaniem pracowników budynków biurowych. Dojazdom do pracy na rowerze sprzyja aura, ale też remonty w miastach - choćby ten, który właśnie ruszył na ul. Marynarskiej w Warszawie – mówi Radek Kozubski z Bike2Box. 

Podczas wydarzenia w godzinach 8:00–16:00 będzie można przetestować różne rodzaje nietypowych jednośladów, oddać rowery do serwisu, wziąć udział w konkursach, a także poszerzyć wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa. 

Jestem przekonany, że przyszłość zarządzania nieruchomościami to angażowanie pracowników w życie budynków, tworzenie wokół nich społeczności i stwarzanie okazji do spotkań, zabawy i integracji. Rolą świadomych zarządców nieruchomości jest maksymalizacja pozytywnych doświadczeń najemców i zaspokajanie ich potrzeb związanych z prywatnymi pasjami czy hobby, takimi jak choćby jazda na rowerze do pracy. Tym bardziej, że inwestycja w infrastrukturę rowerową przynosi realne korzyści ekonomiczne. Nie bez przyczyny na zachodzie popularny jest termin bikenomics. Z wyliczeń duńskiej firmy badawczej TNO wynika, że każdy 1 proc. wzrost liczby pracowników dojeżdżających do pracy na rowerach, przekłada się na 27 milionów EUR firmowych oszczędności rocznie. To oszczędności, o które warto walczyć – dodaje Radek Kozubski. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz