Business House logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoArchicom logoPodium Investment logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoINTER-BUD logoOlivia Business Centre logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoFYI Commercial Consulting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKontor logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Roweromat w biurowcu New City

Warszawski biurowiec New City poszerzył swoją ofertę dla rowerzystów. Działa w nim pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie roweromat, czyli automat do wypożyczania rowerów.

Komunikacja rowerowa to przyszłość. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat, liczba rowerzystów w Warszawie wzrosła trzykrotnie. Wierzymy, że wraz z większym dostępem do rowerów, wzrośnie liczba osób korzystających z nich jako alternatywnych sposobów transportu. Takie podejście jest pierwszym krokiem do przesiadki pracowników z czterech kółek na dwa - mówi Tomasz Sasin, sustainability manager, Hines Polska.

 

Roweromat w biurowcu New City to efekt współpracy zarządcy budynku, czyli firmy Hines oraz Bike2Box, twórcy usługi #PRZESIADKA. Automat do wypożyczania rowerów jest dostępny dla najemców budynku. Codziennie pierwsze 90 minut jazdy jest darmowe, a później obowiązuje stawka dobowa wynosząca 13,50 zł. To koszt porównywalny do kawy z sieciówki. Rower można wypożyczyć na maksymalnie 3 doby. Rezerwacja roweru jest prosta – wystarczy wysłać SMS-a, wszystkie rozliczenia są bezgotówkowe po wcześniejszej rejestracji na stronie www – wyjaśnia Radosław Kozubski z Bike2Box. Z usługi #PRZESIADKA skorzysta każdy pracownik New City, który zarejestruje się na stronie www.przesiadka.com.

 

Roweromat w biurowcu New City to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. W standardowym roweromacie będzie 6 rowerów. Posiadają one bagażnik, który pozwala na przewożenie niewielkich pakunków. W rowerach łańcuch został zastąpiony paskiem, by eliminować możliwość pobrudzenia czy zniszczenia spodni. Każdy z nich to nowoczesny, designerski rower składany marki Strida. Jest prosty w obsłudze, łatwy w prowadzeniu. Przyciągnie uwagę zarówno podczas jazdy, jak i składania czy rozkładania. Dzięki swojej kompaktowości stanowi równorzędny środek transportu miejskiego i może być uzupełnieniem każdej podróży. Można nim podjechać do autobusu, tramwaju czy metra, przejechać kilka przystanków komunikacją miejską, a później dalej kontynuować podróż na rowerze. Można go zabrać nawet na pokład samolotu jako bagaż podręczny – mówi Radosław Kozubski.

 

Każdy moduł składa się z 6 rowerów, a największe korzyści osiąga się stawiając 4 moduły roweromatu na 1 miejscu parkingowym. Zastępujemy wtedy 1 samochód 24 rowerami. Całość usługi #PRZESIADKA działa wg znanej na rynku branży samochodowej zasadzie full fleet management i zawiera w miesięcznym czynszu koszty serwisu i wszystkie opłaty eksploatacyjne – wyjaśnia Radosław Kozubski. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra