COTEX Office Centre logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoWOMAK HOLDING logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoBusiness House logoSawig Invest Group logoCHB14 logoDorbud S.A. logoOlivia Business Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOmnitech Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoINTERBIURO logoALLCON INVESTMENT logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoEcho Investment logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoPRO-INVEST S.A. logoHexagon logoKwiaty dla biura logoTriGranit Corporation logoSchüco International Polska logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Roweromat w biurowcu New City

Warszawski biurowiec New City poszerzył swoją ofertę dla rowerzystów. Działa w nim pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie roweromat, czyli automat do wypożyczania rowerów.

Komunikacja rowerowa to przyszłość. Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat, liczba rowerzystów w Warszawie wzrosła trzykrotnie. Wierzymy, że wraz z większym dostępem do rowerów, wzrośnie liczba osób korzystających z nich jako alternatywnych sposobów transportu. Takie podejście jest pierwszym krokiem do przesiadki pracowników z czterech kółek na dwa - mówi Tomasz Sasin, sustainability manager, Hines Polska.

 

Roweromat w biurowcu New City to efekt współpracy zarządcy budynku, czyli firmy Hines oraz Bike2Box, twórcy usługi #PRZESIADKA. Automat do wypożyczania rowerów jest dostępny dla najemców budynku. Codziennie pierwsze 90 minut jazdy jest darmowe, a później obowiązuje stawka dobowa wynosząca 13,50 zł. To koszt porównywalny do kawy z sieciówki. Rower można wypożyczyć na maksymalnie 3 doby. Rezerwacja roweru jest prosta – wystarczy wysłać SMS-a, wszystkie rozliczenia są bezgotówkowe po wcześniejszej rejestracji na stronie www – wyjaśnia Radosław Kozubski z Bike2Box. Z usługi #PRZESIADKA skorzysta każdy pracownik New City, który zarejestruje się na stronie www.przesiadka.com.

 

Roweromat w biurowcu New City to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce i jedno z pierwszych na świecie. W standardowym roweromacie będzie 6 rowerów. Posiadają one bagażnik, który pozwala na przewożenie niewielkich pakunków. W rowerach łańcuch został zastąpiony paskiem, by eliminować możliwość pobrudzenia czy zniszczenia spodni. Każdy z nich to nowoczesny, designerski rower składany marki Strida. Jest prosty w obsłudze, łatwy w prowadzeniu. Przyciągnie uwagę zarówno podczas jazdy, jak i składania czy rozkładania. Dzięki swojej kompaktowości stanowi równorzędny środek transportu miejskiego i może być uzupełnieniem każdej podróży. Można nim podjechać do autobusu, tramwaju czy metra, przejechać kilka przystanków komunikacją miejską, a później dalej kontynuować podróż na rowerze. Można go zabrać nawet na pokład samolotu jako bagaż podręczny – mówi Radosław Kozubski.

 

Każdy moduł składa się z 6 rowerów, a największe korzyści osiąga się stawiając 4 moduły roweromatu na 1 miejscu parkingowym. Zastępujemy wtedy 1 samochód 24 rowerami. Całość usługi #PRZESIADKA działa wg znanej na rynku branży samochodowej zasadzie full fleet management i zawiera w miesięcznym czynszu koszty serwisu i wszystkie opłaty eksploatacyjne – wyjaśnia Radosław Kozubski. 

 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra