PGE Narodowy

Kolejny biurowiec w B4B otwarty

Budynek F kompleksu Bonarka for Business - ceremonia otwarcia
Otwarcie nowego biurowca w kompleksie B4B - ceremonia przecięcia wstęgi w budynku F
Dziś został otwarty najnowszy obiekt Bonarka for Business – budynek F. Jest to szósty biurowiec w krakowskim kompleksie realizowanym przez TriGranit. Firma planuje budowę kolejnych budynków biurowych.

Otwarty dziś budynek F kompleksu Bonarka for Business to 8-kondygnacyjny obiekt klasy A. Oferuje on 10 000 mkw. powierzchni brutto najmu, z czego połowa została wynajęta jeszcze przed oddaniem go do użytku. W budynku F swoje biura będą mieć globalni dostawcy usług IT jak np. GlobalLogic czy Luxoft.

 

Budynek F otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie bardzo dobrym. Na wysoki standard nowego biurowca składają się m.in. funkcjonalna aranżacja wnętrz, okablowanie strukturalne, dwie klatki schodowe, system ochrony przeciwpożarowej i kontroli dostępu, dobrej klasy materiały wykończeniowe oraz instalacja DSO. Autorami projektu są architekci z biur IBM Asymetria oraz Biura Rozwoju Krakowa. Inwestorem i deweloperem kompleksu Bonarka for Business jest TriGranit.

 

Kompleks biurowy B4B usytuowany jest obok centrum handlowego Bonarka City Center przy ul. Puszkarskiej. Znajduje się on na terenie poprzemysłowym w dzielnicy Podgórze i stanowi jeden z większych zrewitalizowanych obszarów w Europie (więcej informacji na ten temat: B4B – projekt, który zmienił postrzeganie Podgórza). Kompleks B4B jest laureatem wielu nagród, np. „artURBANICA” czy „Prime Property Prize Małopolska 2013”. Wśród najemców B4B są m.in. Alexander Mann Solutions, StateStreet, Euroclear czy Lufthansa.

 

Docelowo Bonarka for Business będzie składać się z 10 budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu 95 000 mkw. W pierwszym etapie budowy powstały cztery biurowce (budynki A,B,C,D). Druga faza obejmuje trzy 8-kondygnacyjne budynki (E,F i G). Budowę trzech kolejnych (H,I,J) zaplanowano na kolejne lata.

 

Nasz kolejny budynek G będzie gotowy na początku 2017 r. jest on już w 100 proc. wynajęty przez belgijski bank Euroclear, który obecnie wynajmuje powierzchnie w budynku C. Możliwość rozbudowy naszego kompleksu i oferowania obecnym najemcom większej powierzchni biurowej, dostosowanej do ich potrzeb jest jedną z mocnych stron projektu B4B obok jego funkcjonalności i dogodnej lokalizacji – powiedział Tomasz Lisiecki. 

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz