Assa Abloy

EKO Biurowiec na Woli z BREEAM In-Use

Biurowiec Karolkowa Business Park w Warszawie.
Biurowiec Karolkowa Business Park w Warszawie.
Biurowiec klasy A zrealizowany przez Grupę ASBUD na warszawskiej Woli otrzymał certyfikat BREEAM In-Use z oceną Very Good. Docenione zostały przyjazne dla środowiska rozwiązania zastosowane w Karolkowa Business Park.

Karolkowa Business Park to inwestycja, którą od początku realizowaliśmy z myślą o komforcie przyszłych najemców, rozumianym również poprzez wysoką jakość wykończenia i zastosowanych rozwiązań technicznych. Oprócz unikatowej architektury łączącej nowoczesność z zabytkowymi fragmentami murów dawnej fabryki Philipsa, użytkownikom Karolkowa Business Park zaoferowaliśmy także dostęp do unikatowych stref zielonych w postaci imponujących tarasów i patio. Uzyskanie certyfikatu BREEAM In-Use stanowi dla nas kolejne potwierdzenie, że droga zrównoważonego rozwoju naszych inwestycji jest bardzo słuszna – powiedział  Raied Tanous, dyrektor zarządzający Grupy ASBUD.

Karolkowa Business Park uzyskał certyfikat BREEAM In-Use z oceną Very Good w kategorii „Asset Performance”. Obiekt obecnie jest w trakcie certyfikacji w obszarze „Building Management”. Za proces certyfikacji Karolkowa Business Park odpowiada firma doradcza JLL, która pełni również funkcję zarządcy obiektu. 

Budynek Karolkowa Business Park został wyróżniony za nowoczesne rozwiązania, takie jak m.in. system zapewniania świeżego powietrza, które jest wstępnie ogrzewane poprzez odzysk ciepła z powietrza usuwanego z obiektu, udogodnienia dla rowerzystów oraz doskonałą lokalizację, gwarantującą dostęp do zróżnicowanych środków transportu. Doceniono dużą ilość zieleni na terenie obiektu. Karolkowa Business Park może pochwalić się ogólnodostępnym zielonym patio, jak również imponującymi zielonymi tarasami – dodała Regina Gul, senior project manager, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor, JLL.

Biurowiec Karolkowa Business Park zrealizowany przez Grupę ASBUD oferuje ok. 18,6 tys. mkw. łącznej powierzchni użytkowej klasy A, w tym ponad 2,6 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Obiekt został oddany do użytku w styczniu 2015 r. ASBUD skomercjalizował już 85 proc. z całkowitej powierzchni najmu biurowca. 


0.0
Napisz pierwszy komentarz