WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoINTER-BUD logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTétris Poland logoForbo Flooring Systems Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKontor logoTorus logoCity Space logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

HB Reavis znów sprzedaje

River Garden II i III w Pradze
Grupa deweloperska HB Reavis sprzedała za 84 mln euro biurowce River Garden II i III firmom Aviva Investors i LaSalle Investment Management, które działają na rzecz paneuropejskiego funduszu Encore+. To pierwsza inwestycja funduszu na terytorium Czech.

Ostatni zakup jest zgodny ze strategią aktywnego inwestowania w dogodnie położone inwestycje biurowe typu core-plus w zasięgu działania funduszu Encore+. To nowoczesny, wysokiej jakości budynek biurowy i pierwsza inwestycja funduszu w Czechach. Doskonale sprawdzi się jako element dalszej dywersyfikacji struktury funduszu – powiedział Ian Williamson, Fund Manager Encore+ w LaSalle Investment Management.

 

Wartość transakcji stanowi odzwierciedlenie jakości obu budynków. Obiekty znajdują się w praskiej dzielnicy Karlin. River Garden na 8 kondygnacjach oferuje ponad 25 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Obiekt wyróżniony jest certyfikatem BREEAM Excellent. Kompleks został oddany do użytku w 2014 r. Znajduje się on w jednej z najpopularniejszych lokalizacji biurowych w Pradze. 

 

River Garden odzwierciedla naszą strategię tworzenia przestrzeni do pracy – komfortowej, dynamicznej, dobrze przemyślanej i dogodnie położonej. Dzięki spełnieniu tych kryteriów, River Garden II i III pozostaną atrakcyjną i zyskowną inwestycją na wiele lat dla firm takich jak LaSalle i Aviva Investors – powiedział Marian Herman, dyrektor finansowy grupy HB Reavis.

 

W corocznym rankingu PropertyEU „Top Developers Survey” grupa HB Reavis zajmuje trzecie miejsce wśród największych deweloperów w Europie. W 2016 r. grupa sprzedała 14 zrealizowanych nieruchomości komercyjnych o łącznej wartości 1 mld euro. Wśród sprzedanych obiektów są m.in. dwa budynki Gdański Business Center w Warszawie, kompleks biurowy Konstruktorska Business Center, biurowiec 33 Central w Londynie, a także obiekty z portfolio logistycznego w Czechach i na Słowacji. 

 

Fundusz Encore+ niedawno zajął pierwsze miejsce w prowadzonym przez MSCI indeksie IPD Pan-European Property Funds Balanced Funds Index (PEFPI) na podstawie wyników finansowych w ostatnich trzech latach. Trzyletnia stopa zwrotu funduszu wyniosła ponad 9 proc. (stan na 30 czerwca 2016).

 


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
mantra