Archicom logoINTER-BUD logoNowy Styl Group logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKontor logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Dopiero przekazany do użytku, a już w pełni wynajęty

Kompleks biurowy Bonarka for Business
Kompleks biurowy Bonarka for Business
Do użytku został oddany siódmy budynek Bonarka for Business. Obiekt został w 100 proc. zbudowany na miarę i w pełni wynajęty przez firmę Euroclear.

Budynek G to siódmy biurowiec wchodzący w skład Bonarka for Business (B4B). Jest on w 100 proc. realizacją typu built-to-suit, a jego przyszłym najemcą jest belgijska firma z branży usług finansowych – Euroclear. Dotychczas siedziba firmy znajdowała się w budynku C, jednak najemca postanowił przenieść się do nowego budynku. Budynek G to 8-piętrowy biurowiec, który oferuje ok. 10 000 mkw. powierzchni najmu klasy A. 

 

Od 2010 r. Kraków przekształcił się z drugorzędnego rynku w rozpoznawalne na całym świecie zagłębie biurowe ze względu na rosnące zatrudnienie w sektorze BPO/SSC. Obecnie prawie 40% nowej regionalnej przestrzeni biurowej w Polsce mieści się w Krakowie, co potwierdza potencjał miasta w sektorze BPO. Podążając za tym wyjątkowym zapotrzebowaniem na przestrzeń biurową w Krakowie, planujemy w najbliższej przyszłości realizację budynku H z kolejnymi 10 000 metrów kwadratowych – powiedział Árpád Török, prezes TriGranit. 

 

Pozytywne trendy dla Krakowa potwierdza także duże zainteresowanie najmem w kompleksie biurowym B4B. W ostatnich miesiącach przedłużono dotychczasowe umowy najmu i podpisano nowe na łączną powierzchnię ok. 8000 mkw. Amerykańska firma informatyczna, Pegasystems Inc., swoje biuro przeniesie swoje biuro z budynku A do obiektu C powiększając wynajmowaną powierzchnię o niemal 4000 mkw. Umowę najmu w biurowcu C przedłużyła firma CryptoTech. Z kolei, firma tłumaczeniowa lidolang została nowym najemcą budynku F (zajmie tu ok. 550 mkw.). W grudniu ubiegłego roku firma SolarWinds postanowiła powiększyć obecnie zajmowaną przestrzeń biurową i w kwietniu 2017 r. wynajmie całe trzecie piętro w budynku E. Z kolei, dodatkowe 431 mkw. zajmie w budynku F firma Express. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra