Giant

Legenda jeszcze przed oddaniem

Unity Tower - wizualizacja
Krakowski „Szkieletor” do końca 2019 r. zostanie przebudowany. Obiekt będzie stanowił wyróżniający się element centrum biznesowego Unity Centre. Wielofunkcyjny kompleks zyskał już pierwszego najemcę – hotel Radisson Red.

Trwają prace związane z przebudową krakowskiego „Szkieletora”, budynku który przez lata stanowił niechlubna wizytówkę miasta. Do końca 2019 r. obiekt zamieni się w Unity Tower, a w jego otoczeniu powstaną cztery inne budynki. Kompleks będzie stanowi nowoczesne i wielofunkcyjne centrum biznesowe. Łączna powierzchnia najmu Unity Centre będzie wynosić 46 000 mkw. Dwie podziemne kondygnacje zostaną przeznaczone na parking. Zmotoryzowani użytkownicy obiektu będą mieli do dyspozycji 400 miejsc postojowych. Z kolei dla rowerzystów zostanie przygotowanych 200 stanowisk parkingowych.

 

„Ożywić Szkieletora”

 

Wielu mieszkańców Krakowa wątpiło w to, że po wielu latach uda się wreszcie ukończyć wieżowiec znajdujący się przy rondzie Mogliskim. Jednak powoli mogą oni zacząć żegnać się ze „Szkieletorem”. Obecnie trwają prace rozbiórkowe wieżowca. (...) eliminujemy żelbetowy trzon pozostawiając konstrukcję stalową. Te prace są w dużej mierze prowadzone ręcznie i o ile liczymy, że uda się je zakończyć w ciągu 2- 3 miesięcy, taką datą graniczną dla końca tego etapu jest 30 czerwca br. Zaraz po zakończeniu tego etapu chcielibyśmy już z generalnym wykonawcą przejść do właściwych robót budowlanych. – powiedział Henryk Gaertner, Współzałożyciel GD&K. Wg harmonogramu jako pierwszy stan surowy zamknięty osiągnie budynek hotelu Radisson RED. Równocześnie prowadzone będą prace nad niższym budynkiem od strony wschodniej (obiekt Eastern), który wg planów powinien zostać ukończony w podobnym czasie. Najdłużej zajmą prace związane z wieżą i chcielibyśmy uzyskać pozwolenie na użytkowanie najdalej do końca listopada 2019 r. Porozumieliśmy się z gminą Kraków, że budowa wieży i towarzyszących jej budynków zostanie zakończona najpóźniej do końca grudnia 2019 r. – dodaje Henryk Gaertner. Jak zapewniają inwestorzy na razie te terminy nie są zagrożone. Co więcej kompleks Unity Centre ma już pierwszego najemcę, którym będzie Rezidor Hotel Group.

 

Jaki będzie kompleks Unity Center?

 

Najbardziej wyróżniającym się elementem kompleksu będzie obiekt Unity Tower. Zastąpi on niedokończoną konstrukcję budynku Naczelnej Organizacji Technicznej, którego budowa rozpoczęła się w 1975 r., a kilka lat później została wstrzymana ze względów ekonomicznych. Budynek wraz z gruntem został zakupiony w 2005 r. przez spółkę Treimorfa Project sp. z o.o., której właścicielem większościowym jest Eurozone Equity Company S.A., a mniejszość udziałów w projekcie posiada partner lokalny – GD&K Group. Uzyskanie pozwolenia na budowę zajęło 10 lat. Unity Tower to 27-kondygnacyjny biurowiec, który zaoferuje ok. 16 500 mkw. całkowitej powierzchni najmu. Wieżowiec wspólnym parterem i pierwszym piętrem będzie połączony z 9-kondygnacyjnym biurowcem University Office, który na krakowski rynek dostarczy ok. 7100 mkw. powierzchni najmu brutto. Poza Unity Tower i University Office w skład kompleksu Unity Center będzie wchodził także 6-kondygnacyjny biurowiec, obiekt przeznaczony na hotel Radisson RED i 8-kondygnacyjny apartamentowiec. 

 

Hotel zamiast biurowca

 

Początkowo budynek, który zajmie hotel, planowany był jako biurowiec. Został on jednak przeprojektowany, tak by z powodzeniem mógł spełniać nową funkcję. Inwestorzy kompleksu Unity Center planują dostarczyć ten budynek w systemie pod klucz. Ze względu na to, że pierwszym użytkownikiem, z którym mamy podpisaną ostateczna umowę jest Radisson RED, chcielibyśmy zakończyć stan surowy zamknięty budynku hotelu (...) do 31 lipca 2018 r. Będziemy dostarczać ten budynek dla hotelu w systemie pod klucz, czyli z całym wyposażeniem. Powinno to nastąpić do początku 2019 r. – powiedział Henryk Gaertner, Współzałożyciel GD&K. Radisson RED jest nową marką Carlson Rezidor, której twórcy zainspirowali się potrzebami pokolenia Y. Obiekt będzie miał ponad 230 pokoi. Do dyspozycji gości przeznaczone będą restauracja, bar oraz specjalna przestrzeń do spotkań biznesowych. Będą oni mogli skorzystać również z czynnego całą dobę centrum fitness. Będzie to pierwszy w Polsce hotel Radisson RED. Jego zarządzaniem i obsługą zajmie się Rezidor Hotel Group

 


0.0
Tagi: Unity Centre
Napisz pierwszy komentarz