bcb wrzesień 2020

Kolejna duża inwestycja HB Reavis

Kompleks biurowy Agora - wizualizacja
Kilka miesięcy po rozpoczęciu budowy Varso w Warszawie, HB Reavis rusza z kolejnym wielkim projektem. Tym razem firma zainwestuje w Budapeszcie.

Kolejną dużą inwestycją HB Reavis będzie kompleks biurowy o nazwie Agora. Powstanie ona w jednej z najpopularniejszych lokalizacji biurowych w stolicy Węgier, tj. w samym centrum Budapesztu, w pobliżu bulwaru Róberta Károlyego oraz ulicy Váci. Zgodnie z wstępnymi szacunkami, w budynkach Agory pracować będzie nawet 12 000 osób.

 

Docelowo Agora będzie składać się z pięciu budynków biurowych wraz z otaczającymi je terenami otwartymi dla przechodniów. Łącznie kompleks zaoferuje ponad 136 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej. Do dyspozycji najemców zostanie również przeznaczony podziemny garaż z 2170 miejscami parkingowymi oraz stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych. Projekt architektoniczny Agory to dzieło londyńskiej pracowni MAKE Architects oraz węgierskiego FINTA Studio. Realizacja kompleksu zakończy się do 2023 r.

 

Naszym celem jest stworzenie nowoczesnych obiektów, które wpiszą się w tkankę miejską i tradycje architektoniczne Budapesztu. Dużą rolę odegra otwarcie partnerów budynków i ich otoczenia – dzięki planowanym sklepom i restauracjom Agora będzie nie tylko atrakcyjną destynacją biznesową, ale też miejscem relaksu w trakcie i po godzinach pracy – mówi Zoltán Radnóty, prezes zarządu HB Reavis Hungary. 

 

Agora stanie się jednym z naturalnych punktów spotkań w Budapeszcie. To połączenie nowoczesności i ponadczasowości z bogactwem i oryginalnością miejscowej architektury. Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu znaleźliśmy sposób na jak najlepsze zagospodarowanie całości dostępnego terenu – komentuje Florian Frotscher, główny architekt odpowiedzialny za projekt po stronie Make Architects

 

Szeroka oferta handlowo-usługowa będzie stanowić jeden z atutów Agory. W budynkach znajdzie się około 40 sklepów, restauracji, kawiarni i punktów usługowych, o łącznej powierzchni blisko 11 000 mkw. W centralnej części kompleksu zaplanowano rozległy plac, od którego projekt czerpie swoją nazwę. Inwestycję wyróżni duża ilość zieleni. Okoliczne tereny zielone zajmą bowiem obszar równy piętnastu kortom tenisowym. 

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz