Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Budowa West Station II w decydującej fazie

Budowa drugiego warszawskiego biurowca przy dworcu Zachodnim osiągnęła już stan surowy. Otwarcie obiektu nastąpi we wrześniu tego roku. Wewnątrz budynku, po zakończeniu montażu szklanej elewacji, ruszyły prace wykończeniowe.

W West Station II będzie znajdować się 38 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. W budynku o kształcie litery „U” pracować będzie nawet 4 tys. osób. Budowę konstrukcji budynku West Station II zakończono pod koniec lutego, a na budynku zawisła tradycyjna wiecha. Został także ukończony montaż elewacji, która składa się z 4500 szklanych paneli. Do połowy kwietnia zdemontowane zostaną ostatnie dwa żurawie, a z budynku zniknie rusztowanie.

 

Już teraz wyprzedzamy założony harmonogram. W najbliższych miesiącach trwać będą prace wykończeniowe, a na przełomie maja i czerwca uruchomimy instalacje budynkowe. Większość procedur związanych z odbiorem West Station II przez odpowiednie służby nastąpi w czasie letnich wakacji. Gotowy biurowiec planujemy oddać do użytku w III kw. roku – mówi Jan Hübner, Country Construction Officer w HB Reavis Construction.

 

Wkrótce w West Station II rozpocznie się układanie podłóg, montaż podwieszanych sufitów oraz aranżacja poszczególnych pięter dla przyszłych najemców. W lobby recepcyjnym podłogę ozdobi indyjski granit, a jego ściany wykończone zostaną z wykorzystaniem drewna i corianu (mieszanka żywicy akrylowej oraz naturalnych minerałów). Każde piętro West Station II ma około 2 500 mkw. powierzchni biurowej. W zależności od sposobu aranżacji może tu pracować nawet 4 tys. osób. Do dyspozycji najemców w podziemnym garażu przeznaczone będzie także 500 miejsc parkingowych dla aut oraz 100 dla rowerów, w którym także trwają już prace wykończeniowe.

 

West Station to wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich. Składa się on z dwóch budynków klasy A (pierwszy oddany do użytku jesienią zeszłego roku) oferujących łącznie około 68 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. West Station posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie Excellent.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra