Tork

Rośnie londyński portfel HB Reavis

Zakupiony przez HB Reavis obiekt Elizabeth House
Zakupiony przez HB Reavis obiekt Elizabeth House
Firma HB Reavis sfinalizowała zakup Elizabeth House – nieruchomości położonej w pobliżu słynnego London Eye. W ten sposób grupa deweloperska powiększyła swój londyński portfel o czwarty projekt.

HB Reavis zakupiła Elizabeth House od London & Regional and Chelsfield. Nieruchomość znajduje się w londyńskiej dzielnicy South Bank obok dworca i stacji metra Waterloo Station. Na mocy wydanego już pozwolenia na budowę, w miejscu biurowca z lat 60-tych może powstać wielofunkcyjny kompleks o powierzchni 88 000 mkw. Jest to zatem jeden z największych projektów deweloperskich zaplanowanych w najbliższych latach w Londynie.


W ramach nowej inwestycji powstaną dwa budynki: 29-piętrowy (118 metrów wysokości) z lokalami biurowymi i mieszkalnymi oraz 10-piętrowy z biurami i powierzchnią handlowo-usługową. Niezmiernie cieszymy się, że Elizabeth House stał się częścią portfela HB Reavis. Dzięki naszemu podejściu do procesu projektowania i placemakingu, ta inwestycja to wyjątkowa okazja do stworzenia miejsca, które będzie miało dobry wpływ na otoczenie – mówi Tomas Jurdak, prezes HB Reavis UK. 

Ostatnio często pytano nas o plany dotyczące rynku londyńskiego. Największa transakcja w historii tutejszego oddziału HB Reavis potwierdza, że nasza aktywność w tym mieście ma charakter długofalowy. Do 2019 roku jedna trzecia działalności operacyjnej Grupy będzie prowadzona właśnie w Londynie. Inwestycje o podobnej skali co Elizabeth House, będziemy nadal realizować również w innych krajach, czego przykładem jest Varso w Warszawie, Agora w Budapeszcie czy Twin City oraz Stanica Nivy w Bratysławie. Zarówno Elizabeth House jak i Varso to unikalne projekty, które będą mieć znaczący wpływ na swoją bezpośrednią okolicę, otwierając ją na mieszkańców i tworząc wysokiej klasy przestrzeń publiczną. To właśnie możliwość tworzenia takich miejsc napędza nas do działania – komentuje Pavel Trenka, prezes Grupy HB Reavis. 

Obecnie HB Reavis realizuje trzy inwestycje w Londynie. Są to biurowce: 33 Central, Cooper & Southwark oraz 20 Farringdon Street.

 


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz