Porto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKontor logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoTorus logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoCity Space logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Rośnie londyński portfel HB Reavis

Zakupiony przez HB Reavis obiekt Elizabeth House
Zakupiony przez HB Reavis obiekt Elizabeth House
Firma HB Reavis sfinalizowała zakup Elizabeth House – nieruchomości położonej w pobliżu słynnego London Eye. W ten sposób grupa deweloperska powiększyła swój londyński portfel o czwarty projekt.

HB Reavis zakupiła Elizabeth House od London & Regional and Chelsfield. Nieruchomość znajduje się w londyńskiej dzielnicy South Bank obok dworca i stacji metra Waterloo Station. Na mocy wydanego już pozwolenia na budowę, w miejscu biurowca z lat 60-tych może powstać wielofunkcyjny kompleks o powierzchni 88 000 mkw. Jest to zatem jeden z największych projektów deweloperskich zaplanowanych w najbliższych latach w Londynie.


W ramach nowej inwestycji powstaną dwa budynki: 29-piętrowy (118 metrów wysokości) z lokalami biurowymi i mieszkalnymi oraz 10-piętrowy z biurami i powierzchnią handlowo-usługową. Niezmiernie cieszymy się, że Elizabeth House stał się częścią portfela HB Reavis. Dzięki naszemu podejściu do procesu projektowania i placemakingu, ta inwestycja to wyjątkowa okazja do stworzenia miejsca, które będzie miało dobry wpływ na otoczenie – mówi Tomas Jurdak, prezes HB Reavis UK. 

Ostatnio często pytano nas o plany dotyczące rynku londyńskiego. Największa transakcja w historii tutejszego oddziału HB Reavis potwierdza, że nasza aktywność w tym mieście ma charakter długofalowy. Do 2019 roku jedna trzecia działalności operacyjnej Grupy będzie prowadzona właśnie w Londynie. Inwestycje o podobnej skali co Elizabeth House, będziemy nadal realizować również w innych krajach, czego przykładem jest Varso w Warszawie, Agora w Budapeszcie czy Twin City oraz Stanica Nivy w Bratysławie. Zarówno Elizabeth House jak i Varso to unikalne projekty, które będą mieć znaczący wpływ na swoją bezpośrednią okolicę, otwierając ją na mieszkańców i tworząc wysokiej klasy przestrzeń publiczną. To właśnie możliwość tworzenia takich miejsc napędza nas do działania – komentuje Pavel Trenka, prezes Grupy HB Reavis. 

Obecnie HB Reavis realizuje trzy inwestycje w Londynie. Są to biurowce: 33 Central, Cooper & Southwark oraz 20 Farringdon Street.

 


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz
mantra