Assa Abloy

Kolejna firma wybiera West Station

Biurowiec West Station
Biurowiec West Station
Grono najnowszych najemców West Station ciągle się powiększa. W budynku realizowanym przez HB Reavis przy dworcu Zachodnim w Warszawie biuro wynajęła firma LafargeHolcim.

LafargeHolcim to międzynarodowy lider przemysłu materiałów budowlanych. Firma posiada w Polsce ponad 60 zakładów produkcyjnych, w tym: cementownie, kopalnie i przeładownie kruszyw oraz wytwórnie betonu. We wrześniu br. siedziba zarządu polskiego oddziału Grupy zostanie przeniesiona do budynku West Station II. Biuro LafargeHolcim zajmie niemal 1400 mkw. powierzchni. Najemcy w wyborze nowego biura doradzała firma Colliers International. 

 

– Nowe biuro to dla nas ważny krok w budowaniu kultury współpracy, otwartości i innowacyjności. Przeprowadzka do West Station II to kolejny etap w realizacji naszej strategii, która stawia ludzi w sercu organizacji oraz zakłada uproszczenie i przyspieszenie wykonywania codziennych obowiązków. Jest dla mnie oczywiste, że nowe biuro musiało wpisywać się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju oraz wspierania zielonego budownictwa, dwóch obszarów bardzo istotnych z punktu widzenia naszej firmy – komentuje Federico Tonetti, prezes zarządu LafargeHolcim w Polsce.

 

West Station to wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment. Inwestycja znajduje się przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. W gronie najemców West Station znajdują się m.in. spółki z grupy PKP, ATAL, Coface, Panalpina oraz sieć biur serwisowanych Office Hub. Całość inwestycji oferuje 68 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Projekt posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie Excellent. Budowa West Station II minęła już półmetek, a jej zakończenie planowane jest we wrześniu br. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz