bcb wrzesień 2020

Funbusem do pracy w OBC

Olivia Business Center ma nową usługę dedykowaną pracownikom. Z początkiem maja została testowo uruchomiona nowa usługa komunikacyjna - dedykowany shuttle bus.

Gdańskie Olivia Business Centre systematycznie wprowadza rozwiązania odpowiadające potrzebom pracowników zlokalizowanych w nim firm. Dedykowany shuttle bus ma stać się wygodną alternatywą dla przejazdów samochodowych. Funbus OBC kursuje od poniedziałku do piątku na trasie Gdańsk-Ujeścisko – Olivia Business Centre. Autobus Olivii testowo ruszył w maju. 

Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom pracowników OBC i na bieżąco konsultować z nimi planowane przez nas wdrożenia. Zgodnie z wynikami ankiet przeprowadzonych wśród rezydentów Olivii to właśnie Ujeścisko jest dzielnicą, w której mieszka duża liczba pracowników naszych najemców i z której stosunkowo trudno dojechać tu komunikacją miejską. Zaproponowaliśmy im zatem bezpośrednie, wygodne przejazdy autobusem OBC – mówi Rafał Marcyniuk, kierujący działem projektów Olivia Business Centre. – To nie tylko ciekawa, ale i ekonomiczna alternatywa dla podróży autem. 

Testowa usługa to dwa przejazdy poranne (odjazdy z parkingu przy ul. Piotrkowskiej na Ujeścisku, o godz. 6:15 i 8:00) i dwa popołudniowe (z przystanku przed Halą Olivii o godz. 15:00, 17:10). Koszt miesięcznego biletu wynosi w maju 10 złotych. 

Testujemy usługę. Na bieżąco analizować będziemy zainteresowanie autobusem i w miarę potrzeb decydować o kolejnych liniach. Cel to jednak nie tylko ułatwienie dotarcia do miejsca zatrudnienia. Pracując nad nowymi projektami stawiamy na dobrostan i budowę społeczności Olivii. OBC to hub biznesowy inny niż wszystkie, przyjazny firmom i pracującym w nich osobom. Zdecydowanie więcej, niż tylko budynki – podkreśla Rafał Marcyniuk.

Lokalizacja kompleksu biurowego Olivia Business Centre umożliwia dostęp do środków komunikacji miejskiej (SKM, PKM, tramwaj, autobus). W OBC dba się również o rowerzystów, rozwijając dedykowaną im infrastrukturę. Obecnie rowerzyści do swojej dyspozycji mają 500 miejsc parkingowych (zewnętrznych i w halach garażowych) oraz 5 dużych szatni z prysznicami, ponad 700 szafek w przebieralniach i dwie rowerowe stacje naprawcze. Na terenie OBC znajdują się także punkty ładowania samochodów elektrycznych, które mogą użytkować mieszkańcy Trójmiasta. OBC współpracuje z firmą Energa również przy usłudze carsharingu (pierwszy w Polsce wynajem wyłącznie aut elektrycznych).

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz