Olivia Business Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoPodium Investment logoBusiness House logoVantage Development S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKontor logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Posadzki nie tylko na biurowe parkingi

Parking w Posnanii (fot. Flowcrete Polska)
Na ponad 100 000 mkw. parkingu w Posnanii (największym obiekcie handlowym Wielkopolski) zostały wykonane posadzki parkingowe Deckshield.

Materiał i technologię potrzebną do wykonania 111 500 mkw. posadzek Deckshield na parkingu w Posnanii dostarczyła firma Flowcrete Polska. Posnania jest największym centrum regionalnym w Wielkopolsce, które swoim zasięgiem obsługi obejmuje niemal milion mieszkańców. Obiekt ten łączy różne funkcje: zakupowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. W Posnanii znajduje się bowiem 220 butików, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 sklepów średnio i wielkopowierzchniowych. Na trzech poziomach nadziemnych i w podziemnym garażu parking centrum oferuje 3300 miejsc postojowych. Na całej jego powierzchni zostały wykonane żywiczne posadzki Deckshield. Jest to największy tego typu projekt zrealizowany z materiałów i w technologii dostarczonych przez Flowcrete Polska

Deckshield to grupa elastycznych, wodoszczelnych posadzek na bazie żywic poliuretanowych. Zostały one zaprojektowane z myślą o zabezpieczeniu betonowych płyt parkingów przed zniszczeniem w wyniku intensywnej eksploatacji. Systemy Deckshield charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, m.in. na ścieranie, i odpornością chemiczną – na chlorki zawarte w solach drogowych oraz paliwa, oleje i inne samochodowe płyny eksploatacyjne. Szorstka powierzchnia posadzki Deckshield minimalizuje ryzyko poślizgu. Co więcej, posadzki są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają rozpuszczalników i mają niską zawartość lotnych związków organicznych. Posadzki parkingowe w Posnanii zostały wykonane w szarym kolorze z białymi oznaczeniami poziomymi, które ułatwiają organizację i zwiększają bezpieczeństwo uczestników ruchu. 

Zależało nam na stworzeniu z parkingu w Posnanii przyjaznej dla użytkowników przestrzeni. Oferujemy kierowcom i rowerzystom wiele unikalnych usług dostosowanych do współczesnego stylu życia. Są to m.in.: wykorzystująca geolokalizację aplikacja ułatwiająca nawigację, możliwość powierzenia parkowania wykwalifikowanemu personelowi, samoobsługowe stacje ładowania samochodów elektrycznych i napraw rowerów czy bezpłatna szatnia dla amatorów dwóch kółek, wyposażona w zamykane szafki i suszarki do odzieży. Posadzki Deckshield to ważny element tej koncepcji, ponieważ nie tylko zwiększają żywotność konstrukcji parkingu, ale także korzystnie wpływają na jego funkcjonalność i estetykę – powiedział Marek Ćwiek, Dyrektor Posnanii.

W sumie w Posnanii wykonano ponad 123 000 mkw. systemów posadzkowych Flowcrete. Poza posadzkami parkingowymi Deckshield, w reprezentacyjnych częściach obiektu wykonano 4800 mkw. posadzek Mondéco, a na klatkach schodowych, w korytarzach i pomieszczeniach technicznych 11 000 mkw. posadzek Flowshield LXP. Wykonawcą posadzek parkingowych była firma Euromat Polska z Oświęcimia, a posadzek Mondéco – firma Remak z Legnicy.

 


0.0
Tagi: Flowcrete
Napisz pierwszy komentarz
mantra