Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Biurowiec Pilot Tower zmienił właściciela

Pilot Tower w Krakowie
Pilot Tower w Krakowie
Krakowski biurowiec Pilot Tower został sprzedany. Nowym właścicielem nieruchomości jest spółka z grupy First Property Group.

Sprzedaż Pilot Tower to jedna z najciekawszych transakcji jakie ostatnio miały miejsce na rynku. Kluczowa była tu zmiana znaczącego najemcy oraz nazwy samego budynku w trakcie procesu sprzedaży. Dzięki wysokiemu standardowi oraz sprawnym działaniom właściciela, w dniu transakcji Pilot Tower osiągnął ponownie pełny poziom wynajęcia, co podkreśla wartość nieruchomości – komentuje Krzysztof Cipiur, Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych w Knight Frank. 

Budynek biurowy Pilot Tower dawniej znany był jako Alma Tower. Jest to obiekt, który charakteryzuje się ciekawą architekturą. Na trzynastu piętrach oferuje on powierzchnie biurowe i usługowe oraz trzy poziomy parkingu podziemnego. Jego łączna powierzchnia najmu wynosi 10 700 mkw. Biurowiec Pilot Tower zrealizowany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i posiada certyfikat LEED (CS Platinium). Podczas transakcji sprzedaży dotychczasowemu właścicielowi, firmie UBM, doradzał Knight Frank

Do grona najemców biurowca Pilot Tower należą m.in.: grupa Onet, Krakchemia, Vistula, W.Kruk czy PZU. Pilot Tower to nasza pierwsza inwestycja biurowa w Krakowie, a o jej sukcesie świadczy 100 proc. poziom najmu. Transakcja sprzedaży, dzięki zaangażowaniu wszystkich stron, odbyła się wyjątkowo sprawnie. Ponieważ widzimy w Krakowie duży potencjał, pod koniec br. oddamy do użytku kolejny biurowiec o nazwie Kotlarska 11 i już zakładamy, że nie będzie on ostatni – komentuje Peter Obernhuber, Członek Zarządu w UBM Polska. 

Nowym właścicielem biurowca Pilot Tower jest First Property Group. Jest ona zarządcą funduszów inwestycyjnych i inwestorem działającym również w Wielkiej Brytanii oraz Rumunii. W Polsce spółka przeprowadziła od 2005 r. ponad 30 transakcji na rynku nieruchomości, a obecnie w jej portfelu znajdują się między innymi: warszawskie biurowce Błękitny Wieżowiec, Chałubińskiego 8 i Żoliborz Plaza, a także centrum handlowe Corso w Świnoujściu czy Galeria Ostrowiec w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

 


0.0
Tagi: UBM Polska
Napisz pierwszy komentarz