Kinnarps Polska Sp. z o.o.

20-letni TriGranit nie zwalnia tempa

Wizualizacja budynku H kompleksu biurowego Bonarka for Business
Firma TriGranit obchodzi 20-lecie działalności. Do tej pory zrealizowała ona ponad 50 projektów o powierzchni 2 mln mkw. i nie zamierza zwalniać tempa. Wśród nowych projektów znajduje się m.in. kolejny biurowiec w kompleksie Bonarka for Business w Krakowie.

Tym kolejnym, ósmym już obiektem w kompleksie biurowym Bonarka for Business (B4B) jest budynek H. Jego łączna powierzchnia najmu będzie wynosić ok. 10 000 mkw. Budynek H będzie miał 8-kondygnacji i elewację wykonaną w połowie ze szkła. W późniejszej fazie obiekt za pomocą specjalnej kładki może być połączony z budynkiem I, a ten następnie z biurowcem J, których wybudowanie pozostaje nadal w planach firmy TriGranit. Docelowo kompleks biurowy Bonarka for Business będzie oferować 10 biurowców o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 95 000 mkw. Do tej pory ukończonych zostało już siedem z nich (A, B, C, D, E, F i G), które od otwarcia mają niemal stuprocentowy wskaźnik wynajmowanej powierzchni.

Polska od zawsze była jednym z najważniejszych rynków, na których inwestował TriGranit. Budowa budynku H oraz zamiary dalszego rozwoju kompleksu Bonarka for Business dobrze odzwierciedlają zaangażowanie jakie deklarujemy wobec tego miasta i kraju. A to nie wszystko. W planach mamy również projekty budowy kolejnych oraz nabycia istniejących projektów w innych polskich miastach – mówi Beata Kokeli, dyrektor działu zarządzania aktywami firmy TriGranit w Polsce.

Budowa nowego biurowca to jednak nie jedyne z zaplanowanych na br. przedsięwzięć firmy TriGranit podejmowanych na terenie Krakowa. Firma zamierza również zagospodarować teren wokół istniejącego zbiornika retencyjnego znajdującego na terenie kompleksu Bonarka for Business. Realizacja tej inwestycji rozpocznie się w lipcu, a zakończy w październiku br. Zbiornik i teren wokół niego staną się miejscem, w którym pracownicy kompleksu biurowego Bonarka for Business czy klienci Bonarka City Center będą mogli odpocząć i zrelaksować się. Co więcej, w miejscu tym powstanie także scena, która pozwoli na organizację różnych wydarzeń czy koncertów. Koszt inwestycji wyniesie ok. 300 000 euro.

 

Wizualizacja zbiornika retencyjnego 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra