Olivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVantage Development S.A. logoCity Space logoPodium Investment logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTERBIURO logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKontor logoCOTEX Office Centre logoTorus logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Budimex wybuduje Wolę Retro

Wola Retro - wizualizacja
Wola Retro - wizualizacja
Dyrektor generalny Budimex SA, Dariusz Blocher podpisał umowę z LC Corp Invest XVII sp. z o.o. Projekt 22 sp. k. na realizację inwestycji Wola Retro. W obiekcie tym będzie mieścić się nowa siedziba Budimex S.A.

Budowa zlokalizowana jest u zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej na warszawskiej Woli. W ramach inwestycji zostanie wybudowany nowy obiekt biurowy z częścią usługową i garażem podziemnym (będzie on miał 13 000 mkw. powierzchni), a także zostanie przebudowany istniejący budynek biurowo-magazynowy.

Teren przeznaczony pod inwestycję jest obecnie zagospodarowany. Na działce znajduje się przedwojenny budynek wpisany do gminnej ewidencji zabytków m. st. Warszawy. Zostanie on poddany modernizacji i adaptacji do współczesnych standardów, z odtworzoną dawną elewacją (zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi).

W ramach kompleksu biurowo-usługowego Wola Retro w głębi działki, za istniejącym obiektem powstanie nowy budynek o rzucie w formie litery L i zmiennej wysokości - 9 i 14 kondygnacji. Przestrzeń między starą i nową zabudową wypełni otwarty dziedziniec. Zakończenie prac planowane jest w II kw. 2019 r.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę 125,02 mln zł netto, w tym wartość stała na kwotę 84,06 mln zł i część zmienna, uzależniona od zakresu prac w kwocie 40,95 mln zł.

 


0.0
Tagi: Budimex
Napisz pierwszy komentarz
mantra