Interbiuro - duży

Budimex wybuduje Wolę Retro

Wola Retro - wizualizacja
Wola Retro - wizualizacja
Dyrektor generalny Budimex SA, Dariusz Blocher podpisał umowę z LC Corp Invest XVII sp. z o.o. Projekt 22 sp. k. na realizację inwestycji Wola Retro. W obiekcie tym będzie mieścić się nowa siedziba Budimex S.A.

Budowa zlokalizowana jest u zbiegu ulic Skierniewickiej i Siedmiogrodzkiej na warszawskiej Woli. W ramach inwestycji zostanie wybudowany nowy obiekt biurowy z częścią usługową i garażem podziemnym (będzie on miał 13 000 mkw. powierzchni), a także zostanie przebudowany istniejący budynek biurowo-magazynowy.

Teren przeznaczony pod inwestycję jest obecnie zagospodarowany. Na działce znajduje się przedwojenny budynek wpisany do gminnej ewidencji zabytków m. st. Warszawy. Zostanie on poddany modernizacji i adaptacji do współczesnych standardów, z odtworzoną dawną elewacją (zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi).

W ramach kompleksu biurowo-usługowego Wola Retro w głębi działki, za istniejącym obiektem powstanie nowy budynek o rzucie w formie litery L i zmiennej wysokości - 9 i 14 kondygnacji. Przestrzeń między starą i nową zabudową wypełni otwarty dziedziniec. Zakończenie prac planowane jest w II kw. 2019 r.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę 125,02 mln zł netto, w tym wartość stała na kwotę 84,06 mln zł i część zmienna, uzależniona od zakresu prac w kwocie 40,95 mln zł.

 


0.0
Tagi: Budimex
Napisz pierwszy komentarz