Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Eiffage będzie budował w Brukseli

Nowa siedziba banku BNP Paribas Fortis w Brukseli - wizualizacja
Eiffage wybuduje w Brukseli nową siedzibę banku BNP Paribas Fortis.

Nowa siedziba banku BNP Paribas Fortis powstanie w centrum Brukseli. Kontrakt na jej budowę podpisały spółki Eiffage Construction i Eiffage Benelux. Wartość projektu wynosi 190 mln euro. 

Nowy budynek powstanie przy ul. Montagne du Parc. Obiekt swoją nazwę wziął właśnie od miejsca, w którym będzie budowany. Powierzchnia budynku będzie wynosić aż 100 000 mkw. Dzięki niej w obiekcie będzie można rozmieścić nawet 4,5 tys. stanowisk pracy. Przestrzeń budynku została zaprojektowana tak, by spełniać najwyższe standardy ekologiczne i ekonomiczne, a także zapewnić dużą elastyczność przy aranżacji wnętrz. Prace budowlane rozpoczną się już na początku sierpnia br., zaś ich zakończenie planowane jest na czerwiec 2021 r.

Za projekt architektoniczny odpowiedzialne są pracownie Baumschlager Eberle, Styfhals & Partners i Jaspers-Eyers Architects (znanym dziełem tej pracowni jest między innymi Warsaw Spire). 

Eiffage Construction należy do Grupy Eiffage, która jest jedną z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Grupa Eiffage zatrudnia około 64 tys. pracowników i osiąga roczne obroty na poziomie około 14 mld euro. Przedstawicielem Grupy Eiffage w Polsce jest Eiffage Polska Budownictwo.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz