Nagrodzeni za innowacje w BHP

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Firma Eiffage otrzymała nagrodę za aplikację Safety Force©, która służy zapobieganiu niebezpiecznym sytuacjom.

Za aplikację Safety Force© firma Eiffage otrzymała we Francji pierwszą nagrodę. Wyróżnienie przyznane zostało przez organizację branżową FNTP (Fédération Nationale des Travaux Publics).

 

Nagroda FNTP pokazuje, że dla firmy ważne jest zapewnienie pracownikom najwyższych standardów bezpieczeństwa na placu budowy. Innowacyjne narzędzie Safety Force© mierzy w czasie rzeczywistym poziom bezpieczeństwa na placach budowy projektów infrastrukturalnych prowadzonych przez Eiffage. Aplikacja używa algorytmu prognozowania do oceny zgodności z 20 podstawowymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa. Na bieżąco oblicza ona prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku i – w razie potrzeby – ostrzega odpowiednie służby przed potencjalnym ryzykiem. Inspiracją do stworzenia Safety Force© była teoria chaosu, stworzona przez matematyka Edwarda Lorenza. 


W ciągu roku od udostępnienia narzędzia, ponad 2300 pracowników i partnerów Eiffage na całym świecie ściągnęło aplikację Safety Force© i dokonało prawie 9700 ewaluacji poziomu bezpieczeństwa. 


Eiffage Polska Budownictwo (EPB) należy do Grupy Eiffage – jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. EPB jest generalnym wykonawcą usług budowlanych. W ciągu 20 lat działalności w Polsce, EPB zrealizowała ponad 550 inwestycji.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz