Zielone miejsca spotkań na Mokotowie

Zielone Miejsca Spotkań - Adgar Plaza
W biznesowej dzielnicy Warszawy powstaną wkrótce miejsca spotkań dla mieszkańców i pracowników tej części miasta. Jest to inwestycja firmy Adgar.

Mokotów jest obecnie największą biznesową dzielnicą Warszawy. Niestety często mówi się o niej w kontekście problemów komunikacyjnych czy braku otwartych przestrzeni publicznych. Konieczne są zatem działania mające na celu poprawę warunków do życia i pracy. Jednym z nich ma być inwestycja firmy Adgar Poland, która jest właścicielem i zarządcą 4 obiektów zlokalizowanych na Mokotowie. W sąsiedztwie należących do firmy obiektów planowane są zielone miejsca spotkań. Pierwsze z nich powstaje już przy budynku Adgar Wave. Kolejne będą zrealizowane przy obiektach Adgar Plaza oraz Adgar Bit.

Jednym z priorytetów firmy Adgar Poland jest podejmowanie działań, dzięki którym Biznesowy Mokotów stanie się bardziej atrakcyjną i przyjazną dzielnicą. Właśnie dlatego, podjęliśmy się - we współpracy z miastem Warszawa - przebudowy ulicy Suwak, co znacząco poprawi komunikację w tej części miasta. Kolejnym krokiem będzie stworzenie ogólnodostępnych miejsc, gdzie zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy budynków biurowych będą mogli spotykać się i spędzać czas w nieformalnej atmosferze w przyjemnym otoczeniu zieleni – powiedział Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar Poland.

Jak wynika z raportu firmy doradczej JLL, Biznesowy Mokotów to dzielnica postrzegana jedynie jako miejsce do pracy. Ze względu na brak atrakcyjnej przestrzeni publicznej nie jest ona lokalizacją, w której Warszawiacy chcieliby spędzić swój wolny czas. 

Jak pokazują przykłady ze świata nowoczesna dzielnica biznesowa potrzebuje dzisiaj nie tylko dobrej infrastruktury komunikacyjnej, ale także miejsc, które zapewnią zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom rozrywkę i możliwość spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób. Dlatego właśnie chcemy je stworzyć i oddać do ogólnodostępnego użytku – dodał Eyal Litwin.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz