Wola Retro

Jak obronić się przed smogiem?

Okno z systemem Schüco VentoLife (fot. Schüco)
Zbliża się sezon grzewczy, a wraz z nim powraca problem smogu. W tym czasie wielu ludzi chciałoby zachować czyste powietrze chociaż we wnętrzu swojego domu. Pomóc w tym może system wentylacji Schüco VentoLife, stanowiący barierę przed jesienno-zimowym smogiem.

 

W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, system Schüco VentoLife jest bezobsługowy i ekonomiczny w eksploatacji. Współpracując z systemem czujników, regularnie sprawdza parametry powietrza, a w razie potrzeby odprowadza zużyte powietrze z pomieszczenia i filtruje strumień powietrza napływającego z zewnątrz. Za dostarczanie niezbędnej ilości świeżego powietrza odpowiada pracujący w trybie automatycznym zawór „powietrze zewnętrzne / obieg zamknięty”, który przy ekstremalnych warunkach zamyka dopływ powietrza. System pracujący w trybie obiegu zamkniętego nadal działa na tyle efektywnie, że nie ma potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń oczyszczających powietrze, które zajmują miejsce i są zazwyczaj mało atrakcyjne wizualnie.

Tradycyjne rozwiązania klimatyzacji często wiążą się z ingerencją w strukturę budynku, co zwiększa koszty montażu i wydłuża czas inwestycji. System wentylacji i filtracji Schüco VentoLife został zaprojektowany w taki sposób, by wywierać w jak najmniejszym stopniu wpływ na estetykę czy parametry przegród budowlanych. W zależności od indywidualnego projektu można dobrać długość obudowy, która jest integrowana z oknem z serii AWS czy fasadą FWS w orientacji pionowej lub poziomej, a także w wersji zlicowanej od zewnątrz lub od wewnątrz. W ten sposób nie tylko pozwala na oszczędność miejsca, które można wykorzystać w inny sposób, lecz również zapewnia minimalistyczny, spójny z aranżacją wnętrza design. Obudowa w postaci skrzynki jest jednocześnie bardzo szczelna, dzięki czemu zapobiega infiltracji powietrza czy wody opadowej. Jedynym zwracającym uwagę elementem systemu we wnętrzu jest wyświetlacz LED, który informuje o stanie powietrza, sygnalizuje status urządzenia czy potrzebę wymiany filtra. Rozwiązanie nie zmienia wyglądu budynku także od zewnątrz. Zamiast dużych krat wentylacyjnych jako wylot powietrza stosuje się dyskretne szczeliny, które wtapiają się niezauważalnie w estetykę elewacji. Za swoją innowacyjność i wysokie walory estetyczne system Schüco VentoLife został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot Award Winner 2017.

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Schuco
Napisz pierwszy komentarz
mantra