INTERBIURO logoTétris Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKontor logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Podium z wiechą

Uroczystość zawieszenia wiechy na biurowcu Podium Park
Na szczycie budynku A kompleksu biurowego Podium Park w Krakowie zawisła tradycyjna wiecha. W ten sposób Podium Investment świętował wykonanie najwyższego elementu konstrukcyjnego biurowca.

Zakończenie budowy I etapu kompleksu zostało zaplanowane na czerwiec 2018 r. Obecnie trwa realizacja stanu surowego otwartego inwestycji. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Podium Park powstaje w harmonii z otoczeniem i będzie biurowcem przyjaznym środowisku, jego najemcom i wszystkim użytkownikom. Cieszymy się, że możemy dziś świętować zawieszenie wiechy na najwyższej kondygnacji budynku, a tym samym zakończenie tego kluczowego etapu inwestycji. Prace przebiegają wyjątkowo sprawnie i jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku oddamy do użytku jeden z najbardziej interesujących biurowców na mapie Krakowa. Bardzo dziękujemy firmie Fabet – Konstrukcje Sp. z o.o. za terminową i solidną realizację prac budowlanych – powiedział Wojciech Dobrzański, prezes Podium Investment

Podium Park to kompleks biurowy, który docelowo będzie składał się z trzech budynków. Ich powierzchnia całkowita części nadziemnej wyniesie ogółem ponad 64 400 mkw., a powierzchnia całkowita 2-kondygnacyjnej części podziemnej wyniesie ponad 27 000 mkw. Inwestycja powstaje przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Izydora Stella-Sawickiego, czyli tuż obok Politechniki Krakowskiej, AWF-u, Parku Technologicznego i Tauron Areny. Jest to lokalizacja, która zapewnia bezpośredni dostęp do środków komunikacji miejskiej. 
W budynku zaplanowano ponadstandardowe rozwiązania, między innymi z zakresu ekologii i infrastruktury rowerowej. Wśród nich są np.: wypożyczalnia samochodów, rowerów i skuterów elektrycznych, 36 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych (najwięcej w Polsce), 310 stojaków rowerowych, 27 natrysków, 294 szafek dla rowerzystów i mobilna stację naprawy rowerów. W biurowcu zostaną wykorzystane technologie wspierające komfort pracy. Poziom hałasu w pomieszczeniach zostanie ograniczony do 40 dB, a dzięki nowoczesnemu systemowi klimatyzacji w budynku będzie do 50 proc. więcej powietrza niż przewidują polskie normy.

Inwestycja uzyskała certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding na etapie „Design Stage”, otrzymując jedną z najwyższych ocen w Europie w kategorii budynków biurowych wg najnowszych kryteriów certyfikacji.

Biurowiec Podium Park zlokalizowany jest w pobliżu terenów rekreacyjnych i Parku Lotników Polskich. W ramach inwestycji również zaprojektowano tereny zielone, w tym dwa zielone dziedzińce które będą doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku i relaksu. Łączna powierzchnia terenów zielonych będzie wynosić około 5000 mkw. Kompleks zostanie także wzbogacony o strefę Urban farming oraz dwa dwukondygnacyjne łączniki ze strefą zieloną na tarasach.

 


0.0
Tagi: Podium Park
Napisz pierwszy komentarz
mantra