Assa Abloy

Najemcy nie chcą wyprowadzać się z B4B

Bonarka for Business
W Bonarka for Business w Krakowie doszło do przedłużenia umów najmu na ponad 7000 mkw. Dla kolejnych najemców TriGranit wybuduje przestrzeń biurową w budynku H.

W kompleksie Bonarka for Business najemcy budynków A i C przedłużyli ostatnio umowy najmu na ponad 7000 mkw. powierzchni. Jeden z pierwszych najemców kompleksu, czyli Alexander Mann Solutions wynajmuje około 5100 mkw. powierzchni biurowej w budynku A. Z kolei, Herbalife Nutrition zajmuje około 2150 mkw. powierzchni biurowej w budynku C.

Alexander Mann Solutions jest najemcą B4B od samego początku trwania projektu, tj. od sześciu lat, a Herbalife Nutrition od niemal pięciu lat. Zawarta przez nich umowa na przedłużenie najmu powierzchni biurowej odzwierciedla ich zadowolenie zarówno z samego kompleksu biurowego, jak i świadczonych przez nas usług zarządzania. W tym roku uruchomiliśmy nowy program relacji z najemcami B4B, który ma im zapewnić jeszcze większą satysfakcję z kompleksu. Rozpoczęcie budowy ósmego budynku B4B – budynku H – to także sygnał, że wierzymy w Kraków i nasz projekt – mówi Beata Kokeli, dyrektor zarządzająca TriGranit Polska.

Budynek A jest jednym z pierwszych obiektów zrealizowanych w ramach projektu B4B. Łączna powierzchnia najmu brutto obiektu wynosi 8200 mkw. Biurowiec A powstał w kwietniu 2011 i jest w pełni wynajęty. Z kolei budynek C to 7-kondygnacyjny obiekt biurowy zrealizowany w grudniu 2012 roku o powierzchni najmu brutto wynoszącej około 8700 mkw.

Niedawno TriGranit ogłosił rozpoczęcie realizacji budynku H. Będzie to ósmy budynek kompleksu Bonarka for Business. Łączna powierzchnia najmu brutto obiektu wyniesie 10 000 mkw. Budynek otrzymał już na etapie projektu certyfikat BREEAM na poziomie bardzo dobry. Ten 8-kondygnacyjny biurowiec będzie miał w połowie przeszkloną elewację i zaoferuje najemcom 221 miejsc parkingowych.

Bonarka for Business to inwestycja składająca się z nowoczesnych biurowców klasy A. Budynki A, B, C, D, E, F i G są już zrealizowane, a ich łączna powierzchnia najmu wynosi 65 000 mkw. W najbliższych latach planowana jest realizacja 3 kolejnych budynków (H, I i J). Sześć budynków B4B (A, B, C, D, E, G) od samego początku są w pełni wynajęte. Docelowo Bonarka for Business będzie oferować 10 biurowców o łącznej powierzchni najmu 95 000 mkw. i wartości 200 milionów euro.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz