Giant

Razem na rzecz dzieci

Olivia Business Centre i Fundacja Lechii Gdańsk wspólnie pomagają dzieciom z miejscowości poszkodowanych podczas sierpniowej nawałnicy na Pomorzu.

Trzydzieścioro uczniów klas III-VII ze szkół w Silnie i Pawłowie spotkało się z piłkarzami Lechii Gdańsk, odwiedziło Stadion Energa Gdańsk i centrum biznesowe Olivia.

To dla naszych podopiecznych niezwykle emocjonujące wydarzenie. Olivia Business Centre od samego początku jest z nami w kontakcie, pomagając nam w każdej zasygnalizowanej sytuacji. Pracownicy firm centrum przekazali nam ostatnio np. wyprawki szkolne. Teraz współpracująca z Olivią Fundacja Lechii Gdańsk zaproponowała, by dzieci z najbardziej poszkodowanych rodzin wzięły udział w spotkaniu ze sportowcami. Jestem pod olbrzymim wrażeniem otwartości Klubu i Fundacji Lechii, które zaprosiły naszych podopiecznych na trening piłkarzy i zorganizowali odwiedziny na Stadionie Energa Gdańsk. Radości było co niemiara. To wspaniały gest – mówi Bernadeta Zimnicka, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Gminie Chojnice.

Odwiedziny dzieci na Stadionie Energa Gdańsk były możliwe dzięki współpracy Fundacji Lechii Gdańsk z Areną Gdańsk Operator sp. z o.o.

Fundacja Lechii Gdańsk została powołana do życia, by nieść pomoc. Niekiedy jest to wsparcie materialne, innym razem finansowe. Czasami należy skupić się jednak również na, wydawać by się mogło, drobniejszej formie wsparcia, ale w jakże istotnym aspekcie życia; w tym przypadku chodziło o wywołanie uśmiechów na twarzach dzieci, które doświadczyły bardzo przykrych konsekwencji sierpniowych nawałnic. Wraz z Olivia Business Centre chcieliśmy, aby ten czas spędzony na boisku z piłkarzami naładował te dzieci energią, dodał otuchy i zainspirował. Radość na twarzach tych młodych ludzi daje mi świadomość, że to co robimy ma ogromną wartość – powiedział Janusz Biesiada, prezes Fundacji Lechii Gdańsk.

Spotkanie z piłkarzami to tylko jedna z atrakcji. Z Traugutta dzieci udały się na stadion Energi i pod opieką przewodnika zwiedziły obiekt. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Olivię, gdzie czekał na nich poczęstunek.

Żadnej zmiany nie można dokonać bez bezpośredniego zaangażowania konkretnych osób. W Olivii staramy się motywować do wspólnych działań obecne u nas firmy czy organizacje, ale też przede wszystkim ludzi, którzy je tworzą. Angażujemy się w pomysły i inicjatywy, które wychodzą poza biznes i służą m.in. wspieraniu społeczności lokalnych. W pomoc poszkodowanym na Pomorzu włączyli się dotąd m.in. pracownicy Energi, Fujifilm i Staples. Teraz partneruje nam Fundacja Lechii Gdańsk. Wierzymy, że ta pierwsza z naszych wspólnych akcji, da nam wszystkim impuls do budowy jeszcze bliższych relacji – mówi Monika Bogdanowicz z Olivia Business Centre, odpowiedzialna m.in. za projekty CSR w Olivii.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz