Zieleń migruje w Astorii

Zieleń w recepcjach ASTORIA Premium Offices
Rozstrzygnięto konkurs na aranżację zieleni w recepcjach budynku ASTORIA Premium Offices.

Dla STRABAG Real Estate, dewelopera obiektu, ważne było zaangażowanie osób pracujących w biurowcu w proces wyboru projektu aranżacji zieleni w recepcjach ASTORII. Większość najemców biurowca ASTORIA Premium Offices opowiedziała się za koncepcją „Migrująca Zieleń” firmy FLORABO. Projekt stanowi nowoczesną koncepcję, która wykorzystuje proste formy i materiały, łącząc je z oryginalną, rzadko spotykaną roślinnością. Kaskadowy układ donic z roślinami o zróżnicowanej wysokości sprawia wrażenie fali zieleni, która przenika do przestrzeni obiektu. Dzięki temu powstają zielone enklawy, w których można odetchnąć, zrelaksować się i poczuć jak w egzotycznym ogrodzie. Punktowe oświetlenie pośrednie nadaje aranżacji lekkości i uwypukla detale. 

Przygotowanie projektu dla tak eleganckiej przestrzeni, jak lobby w budynku ASTORIA Premium Offices było dla nas bardzo ambitnym zadaniem. Chcieliśmy nadać wnętrzu dynamiki, jednocześnie zachowując i podkreślając jego subtelny charakter. Planowana kilka razy w roku zmiana roślin i ich aranżacji, nie tylko gwarantuje niezwykły efekt wizualny, ale wywołuje także poczucie świeżości i nowości. Przewidziana liczba i rodzaj roślin wpłyną również pozytywnie na jakość powietrza w recepcjach – mówi Halina Kamińska, założycielka firmy FLORABO. 

W ramach nagrody w konkursie firma FLORABO otrzymała zlecenie na realizację projektu i pielęgnację roślin. STRABAG Real Estate zorganizował dla zwycięzców konkursu także wyjazd do Berlina na Międzynarodową Wystawę Ogrodniczą IGA Berlin 2017, gdzie prezentowane są najnowsze światowe trendy w sztuce ogrodowej i architekturze krajobrazu. 

Biurowiec ASTORIA Premium Offices oferuje ponad 18 000 mkw. powierzchni biurowej i 900 mkw. powierzchni handlowej. Dodatkowo do dyspozycji najemców pozostaje podziemny parking. Projekt został opracowany przez firmę STRABAG Real Estate i zrealizowany we współpracy ze spółką STRABAG Sp. z o.o., jako generalnym wykonawcą. Funkcję wyłącznego agenta wynajmu inwestycji pełni firma doradcza Colliers International.

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz