Kinnarps nowy

¾ biurowca Proximo II już zajęte

Biurowiec Proximo II
Powstający na warszawskiej Woli biurowiec Proximo II jest już wynajęty w ponad 75 proc.

Drugi budynek kompleksu Proximo cieszy się zainteresowaniem najemców. Jeszcze przed oficjalnym oddaniem do użytku poziom wynajęcia biurowca wynosi ponad 75 proc. Osiągnięcie tak znaczącego sukcesu wynajmu budynku w obecnej fazie realizacji to dla nas ogromny powód do dumy. Potwierdza to, że połączenie najwyższej jakości z niepowtarzalną lokalizacją to idealna recepta na przyciągnięcie najemców z najwyższej półki – powiedział Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Zarządzający w Hines Polska. 

W ostatnim czasie nowym najemcą budynku Proximo II została firma EY Global Delivery Services Poland. Jest to polski oddział organizacji posiadającej swoje oddziały w 5 krajach i świadczącej usługi głównie dla klientów wewnętrznych, czyli firm sieci EY. Firma zajmie powierzchnię biurową zlokalizowaną na połączonych piętrach od siódmego do dziewiątego, z dostępem do tarasu dedykowanego wyłącznie pracownikom. 

Nasze warszawskie biuro otworzyliśmy z końcem 2016 roku i od tamtej pory nasz zespół stale się powiększa. Dynamicznie się rozwijamy, dlatego też nowa, większa wspólna przestrzeń biurowa stała się dla nas niezbędna. Szukaliśmy w Warszawie powierzchni biurowej, która zapewni naszym pracownikom jak najlepsze środowisko pracy. Bardzo duże znaczenie miała dla nas również lokalizacja budynku, która zapewnia sprawną i wygodną komunikację z większością dzielnic Warszawy. Wśród naszych pracowników jest wielu młodych i aktywnych ludzi, którzy najczęściej poruszają się transportem publicznym lub rowerami. Dlatego właśnie ta lokalizacja stała się dla nas najlepszym wyborem – komentuje Dariusz Sus, dyrektor EY GDS Poland.

W połowie br. firma Hines Polska zawarła dwie umowy najmu na łączną powierzchnię blisko 11 400 mkw. z firmami z sektora doradczego i FMCG. Ze względu na podpisane klauzule poufności, firma Hines nie udziela bardziej szczegółowych informacji na temat zawartych umów najmu. 

Proximo II to drugi budynek kompleksu Proximo. Obiekt powstaje przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Przyokopowej na warszawskiej Woli, w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Rondo Daszyńskiego. Kaskadowo ułożony biurowiec zaoferuje najemcom 20 000 mkw. powierzchni biurowej mieszczącej się na 10 kondygnacjach oraz 650 mkw. powierzchni usługowej na parterze. Budowa Proximo II rozpoczęła się z końcem czerwca 2016 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Hochtief Polska. Architektem drugiego etapu inwestycji jest brytyjska pracownia Rolfe Judd, która współpracuje z włoskim biurem projektowym Pininfarina w zakresie projektu lobby recepcyjnego. Inwestycja jest realizowana zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM Design Stage na poziomie Very Good. Pierwsi najemcy wprowadza się do Proximo II na przełomie I i II kw. 2018 r. 

 


0.0
Tagi: Hines Proximo
Napisz pierwszy komentarz