bcb wrzesień 2020

Amfiteatr w biznesowej dzielnicy

Amfiteatr - wizualizacja
Adgar Poland wybuduje ogólnodostępny amfiteatr na Biznesowym Mokotowie.

Już wkrótce na kulturalno-rozrywkowej mapie Warszawy powstanie nowe miejsce. Będzie to Amfiteatr stworzony przez firmę Adgar, który zostanie otwarty latem 2018 r. Powstanie on przed budynkiem Adgar Bit przy ulicy Konstruktorskiej na Biznesowym Mokotowie. Amfiteatr będzie służył zarówno pracownikom dzielnicy, jak i jej mieszkańcom. To ważne, ponieważ jednym z problemów, z jakimi boryka się obecnie największa biznesowa dzielnica w Polsce, jest brak otwartych przestrzeni publicznych. 

Podczas rozmów z przedstawicielami firm, które mają swoje biura na Służewcu, zidentyfikowaliśmy kilka problemów i wyzwań. Pierwszym z nich jest kwestia komunikacji - zarówno transportu publicznego, jak i prywatnego, czyli korków. Kolejne wyzwanie jest związane z parkowaniem – w godzinach funkcjonowania biur praktycznie każdy fragment wolnej przestrzeni wypełniony jest autami. Obszarem do poprawy jest również niewystarczająca jakość planowania przestrzennego - biurowce na Służewcu nie tworzą spójnej zabudowy, brakuje tutaj atrakcyjnej przestrzeni publicznej, ciągów pieszych, a dzielnica nie ma swojego centrum. Wyraźnie dominuje funkcja biurowa. Wpływa to na wizerunek - Służewiec postrzegany jest jako miejsce pracy, a nie jako wielofunkcyjny obszar oferujący możliwości spędzania wolnego czasu – wymienia Jan Jakub Zombirt, dyrektor w dziale doradztwa strategicznego JLL.

Adgar Poland to długoterminowy inwestor, który jednocześnie zarządza swoimi obiektami. Jako, że na Biznesowym Mokotowie zlokalizowane są 3 kompleksy biurowe Adgar, od początku naszej obecności w tej dzielnicy staramy się wspierać jej rozwój - oferując nowoczesne rozwiązania i podejmując inicjatywy, które mają na celu poprawę życia i pracy w tej części Warszawy. Dlatego też zdecydowaliśmy się zaangażować w przebudowę ulicy Suwak, tworzymy zielone miejsca spotkań w sąsiedztwie naszych budynków, a teraz budujemy amfiteatr, który będzie służył całej dzielnicy  mówi Eyal Litwin, Dyrektor Generalny Adgar Poland. 

Za koncepcję architektoniczną amfiteatru odpowiada studio Mode:lina. Obiekt, wraz z przyległymi kawiarniami i restauracjami, będzie mógł pomieścić łącznie blisko 400 osób. Program wydarzeń zostanie przygotowany we współpracy z władzami dzielnicy Mokotów, Stowarzyszeniem Lepszy Służewiec i wybranymi instytucjami kulturalnymi.

Dzielnica kształtuje się poprzez rozwój infrastruktury i inicjowanie wydarzeń, w których udział mogą brać zarówno mieszkańcy, jak i osoby odwiedzające Służewiec zawodowo. Wiemy, jak ważna jest poprawa komunikacji i stanu dróg, ale nie zapominajmy też o miejscach integracji mieszkańców, włączających społeczność lokalną do życia Służewca. Nowo powstające inwestycje skierowane na upowszechnianie kultury, zarówno inicjowane przez sektor prywatny, jak i publiczny, pozwalają poszerzyć spectrum wydarzeń w tym rejonie – mówi Burmistrz Dzielny Mokotów, Bogdan Olesiński.

 


0.0
Tagi: Adgar
Napisz pierwszy komentarz