Assa Abloy

EKO V.Offices wśród sław architektury

Biurowiec V.Offices znalazł się w kampanii świątecznej przygotowanej przez BREEAM. Organizacja podała go za wzór na równi ze światowymi realizacjami np. takich pracowni, jak Foster + Partners.

Budynek biurowy V.Offices to powstający w Krakowie obiekt zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Iliard. Organizacja BREEAM, certyfikująca inwestycje, budynki i projekty infrastrukturalne pod kątem ekologicznych rozwiązań, umieściła krakowski biurowiec w swojej świątecznej kampanii. V.Offices znalazł się tym samym w gronie najbardziej zrównoważonych i wyznaczających proekologiczne standardy światowych inwestycji. 

Przygotowana przez BREEAM kampania świąteczna honoruje inwestycje zaprojektowane w 2017 roku w sposób najbardziej zrównoważony i proekologiczny na świecie. Znalazł się wśród nich m.in. budynek nowej europejskiej siedziby firmy Bloomberg w Londynie, projektu Fosters + Partners. Obecność krakowskiego biurowca w tym zestawieniu nie jest przypadkiem, ponieważ budynek ten już na etapie projektowym otrzymał najwyższą w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej ocenę przyznawaną przez BREEAM, czyli Outstanding (na poziomie 90,57 proc.).

Ta realizacja wyznacza nowy kierunek projektowania i nowe eko-standardy, nie tylko w Polsce. To pierwszy projekt z tak wysoką notą BREEAM w naszym regionie. Słowa uznania kieruję do inwestora, AFI Europe Polska, za dużą otwartość przy realizacji inwestycji. Jego determinacja, aby w Krakowie powstał tak wyjątkowy pod względem ekologicznych rozwiązań budynek, wyróżniający się na tle kraju, jest podstawą naszego wspólnego sukcesu. Gratuluję też naszemu zespołowi, który podszedł niezwykle kreatywnie do wyzwania, tworząc wyjątkowo przemyślane rozwiązania. Wierzę, że docenią je przyszli najemcy i użytkownicy V.Offices – komentuje Łukasz Koziana, współzałożyciel pracowni architektonicznej Iliard, odpowiedzialnej za projekt.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz