Assa Abloy

„Świat należy do Ciebie”

„Świat należy do Ciebie” – nowa wystawa w galerii Art Walk na placu Europejskim
W galerii Art Walk na placu Europejskim można oglądać nową wystawę.

W plenerowej galerii Art Walk można podziwiać wideo-artową wystawę pt. „Świat należy do Ciebie”, która opiera się na nowo wypracowanych relacjach gdzie siłą napędową jest biznes. Ekspozycję można oglądać od 6 grudnia do 28 lutego na placu Europejskim. 

Koncepcja wystawy „Świat należy do Ciebie” została wyłoniona w rozstrzygniętym w czerwcu tego roku konkursie Art Walk Open Call 2017, którego organizatorem była Fundacja Sztuka w Mieście i firma Ghelamco Poland. Jego laureatem został Jakub Słomkowski, który do współpracy nad realizacją wystawy zaprosił siedmiu innych artystów. Inspiracją dla autora było hasło „the world is yours”, które będąc zarazem sloganem reklamowym, przyświecało głównemu bohaterowi filmu „Scarface” (reż. Brian de Palma, 1983 r.), Tony’emu Montanie (Al Pacino).

Twórcy ekspozycji „Świat należy do Ciebie” starali się na nowo zdefiniować przestrzeń korporacyjną, wykorzystując do tego narzędzia, którymi posługują się zarówno artyści, jak i świat reklamy. Prace artystów zostaną w większości wypadków zaprezentowane w formie obrazów wideo, które będą wyświetlane w oknach galerii Art Walk. Część twórców przeprowadzi pewnego rodzaju doświadczenia w przestrzeni Warsaw Spire, które później posłużą do stworzenia instalacji artystycznych. W swym założeniu wystawa ma się również stać przyczynkiem do dyskusji na temat kondycji artystów balansujących między światem sztuk wizualnych a światem komercji.

 


„Świat należy do Ciebie”
Art Walk, plac Europejski w Warszawie

Kurator: Jakub Słomkowski
Koordynatorka projektu: Karolina Wlazło-Malinowska
Artyści: Arek Pasożyt, Jakub Jasiukiewicz, Andrzej Jobczyk, Marek Dakowski, Karol Kisiel, Łukasz Kwietniewski, Jakub Słomkowski, Radicalzz: Joanna Skorupska, Marta Frączek
Organizator: Fundacja Sztuka w Mieście, Ghelamco Poland
Partnerzy: Samsung, Calypso, O.K.O Film, Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej
Patronat medialny: TVP Kultura
Współpraca: Katarzyna Rysiak, Bakcyl Studio, Iza Szostak, Tomasz Pakowski, Daniel Truszkowski, Karolina Ogrodowska, Gilberto Bautista Ortiz, Marcin Fijałkowski, Jakub Dykiert, Dana Chmielewska, Agnieszka Sprawka, Bakcyl Studio, Zofia Turkot, Marek Kucharski, Michał Rytel-Przełomiec, Karolina Karwan

 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz