Real Estate Management Congress

Wizyta w biurze Savills

Savills recepcja (źródło: Workplace)
Każdy może zajrzeć do nowego biura Savills i zobaczyć jak pracuje się na 30. piętrze Q22.

Działająca na rynku nieruchomości komercyjnych firma Savills w 2017 r. przeniosła swoją warszawska siedzibę do nowego biura, które znajduje się w budynku Q22. Teraz firma, stworzyła możliwość zobaczenia jak pracuje się na 30 piętrze tego obiektu.

Jakie jest nowe biuro Savills? Wzorem głównej siedziby, która zlokalizowana jest w Londynie, polskie biuro zostało podzielone na dwie strefy: dla gości i dla pracowników. Część przeznaczona dla gości składa się z pięciu sal konferencyjnych z widokiem na panoramę Warszawy.

W związku z dynamicznym rozwojem Savills w Polsce potrzebowaliśmy nowego, większego biura. Nasz wybór padł na zlokalizowany w ścisłym centrum Warszawy wieżowiec Q22. Budynek ten zdobył wiele prestiżowych nagród za najlepszy obiekt biurowy 2016 r. w Polsce. Chcieliśmy, aby nasze nowe biuro odzwierciedlało zmian, jakie zaszły w firmie i podkreślało rosnąca pozycję Savills na rynku – mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills Polska.

Aranżacja biura jest elegancka i stonowana, a tym samym odpowiada charakterowi profesjonalnych usług dla biznesu, jakie świadczy firma Savills. Przyjęta koncepcja zakładała świadomą rezygnację z popularnych na rynku rozwiązań. W biurze Savills nie zastosowano np. ruchomych stanowisk pracy, czy stref relaksu w postaci tzw. playroom-ów.

Ciekawym elementem wystroju jest punkt do wymiany książek pomiędzy pracownikami oraz wewnętrzna kuchnia z przesuwnymi szklanymi ścianami. Dzięki nim możliwe jest wygospodarowanie przestrzeni na potrzeby seminariów dla klientów lub na tzw. town hall meetings, czyli wewnętrzne spotkania sprzyjające integracji zespołu.

Biuro Savills ma powierzchnię ok. 1080 mkw. i znajduje się przy Al. Jana Pawła II 22 w Warszawie. Deweloperem budynku Q22 jest Echo Investment. Właścicielem nieruchomości jest firma Invesco Real Estate European Fund. Za koordynację procesu zmiany lokalizacji biura Savills oraz aranżacji powierzchni biurowej odpowiadał wewnętrzny dział Zarządzania Projektami. Zespół w zakresie projektu architektonicznego współpracował z firmą Workplace Solutions.

Każdy, kto chce na własne oczy przekonać się jak pracuje się na 30. piętrze wieżowca Q22 może zapoznać się z filmem prezentującym proces aranżacji biura Savills oraz wirtualnym spacerem dostępnym w usłudze Google Street View. Spacer z widokiem 360 stopni można oglądać również w okularach wirtualnej rzeczywistości.

Wirtualny spacer dostępny jest pod linkiem: http://bit.ly/savills360

 

 


0.0
Tagi: Savills Q22
Napisz pierwszy komentarz