Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCity Space logoKontor logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoINTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoArchicom logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Mennica ma już pierwszego najemcę

Mennica Legacy Tower
W Warszawie przy skrzyżowaniu ul. Prostej i Żelaznej powstaje wieżowiec Mennica Legacy Tower. Obiekt ma już pierwszego najemcę. Jest nim jedna z największych i najbardziej innowacyjnych międzynarodowych kancelarii prawniczych.
Ponad 2600 mkw. powierzchni w wieżowcu Mennica Legacy Tower wynajęła międzynarodowa kancelaria prawna Allen & Overy. Jej nowa warszawska siedziba będzie znajdować się na dwóch kondygnacjach wieży. Na całym świecie kancelaria Allen & Overy zatrudnia ponad 5400 pracowników i przez sieć 44 biur obsługuje klientów w 31 krajach. Na polskim rynku działa ona od ponad 25 lat. 
 
Cieszymy się, że tak prestiżowa i innowacyjna firma doceniła zalety Mennica Legacy Tower. Allen & Overy przeprowadzi się do naszego budynku z innej prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy, z budynku Rondo 1, co stanowi dla nas dodatkowy powód do dumy. Jesteśmy przekonani, że nasz budynek – jeden z symboli zmian zachodzących na bliskiej Woli – dzięki niezwykłej funkcjonalności i wyjątkowej architekturze zapewni kancelarii najwyższy komfort użytkowania – powiedział Czarek Jarząbek, Założyciel i Prezes Zarządu Golub GetHouse.
 
Biura Allen & Overy będą znajdowały się na 17. i 18. piętrze Mennica Legacy Tower, a umowa została podpisana na okres 10 lat. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma Colliers International, zaś firmie Golub GetHouse doradzała kancelaria prawna Greenberg Traurig.
 
Mennica Legacy Tower to dla innowacyjnych przedsiębiorstw jedna z najlepszych lokalizacji w Warszawie. Najwyższy standard oferowanej przestrzeni, zaawansowane rozwiązania techniczne i proaktywne podejście do oczekiwań klientów sprawiły, że zdecydowaliśmy się wybrać ten właśnie budynek na naszą następną siedzibę. Nowa powierzchnia pozwoli nam na wdrożenie najnowszych rozwiązań aranżacyjnych i technicznych, które będą wspierały realizację naszej strategii oraz spełnią oczekiwania naszych klientów i pracowników – powiedział Arkadiusz Pędzich, Managing Partner, Allen & Overy.
 
Kompleks składający się z 140-metrowej wieży Mennica Legacy Tower i sąsiadującego z nią 43-metrowego budynku zaoferuje łącznie 65 630 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Outstanding. Za projekt architektoniczny kompleksu biurowego odpowiada pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Obecnie na placu budowy Mennica Legacy Tower wykonywana jest część nadziemna konstrukcji, a także prowadzone są podziemne prace murowe. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na jesień 2019 roku.
 

0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra