Inoffice Group wprowadzi się do Equatora IV

Biurowiec Equator IV
Equator IV - lobby
Biurowiec Equator IV ma nowego najemcę. Całe 10. piętro budynku zagospodaruje firma Inoffice Group działająca na warszawskim rynku branży biur serwisowanych.

Inoffice Group to polska firma, która już od ponad 10 lat specjalizuje się w wynajmie biur serwisowanych, wirtualnych i sal konferencyjnych. Z początkiem września br. wprowadzi się ona do biurowca Equator IV. Lokalizacja w biznesowej części stolicy pozwoli Inoffice Group rozszerzać usługi na warszawskim rynku nieruchomości. W biurowcu należącym do firmy Karimpol nowy najemca zajmie blisko 1500 mkw. powierzchni i zagospodaruje całe 10. piętro budynku. Inoffice Group w procesie komercjalizacji reprezentowała firma Pro Value.

Z sukcesem pozyskujemy do naszego biurowca kolejnych dużych najemców. Cieszy nas, że proces komercjalizacji inwestycji przebiega sprawnie a zainteresowanie powierzchnią biurową w Equator IV jest bardzo duże. Equator IV to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na warszawskiej Ochocie przeznaczona na wynajem powierzchni, a zarazem jedyny nowy budynek biurowy w Alejach Jerozolimskich, który oddany będzie w tym roku – mówi Andrzej Lany, Dyrektor Zarządzania Aktywami Karimpol Polska.

Inoffice Group to kolejny najemca w portfolio Equatora IV. Firma Karimpol podpisała już umowę wynajmu powierzchni z klubem fitness Zdrofit, który w biurowcu zajmie 1662 mkw. Klub powstanie na dwóch poziomach budynku i tym samym stworzy jedną z największych w Warszawie placówek należących do sieci. Komercjalizacją projektu zajmują się wspólnie firmy JLL oraz Colliers.

Equator IV oferuje łącznie niemal 35 000 mkw. powierzchni (20 130 mkw. biurowej powierzchni najmu oraz 682 mkw. na parterze przeznaczone na część handlowo-usługową oraz stołówkę). Jest to czwarty biurowiec kompleksu przy Al. Jerozolimskich i ósma inwestycja Grupy Karimpol w Warszawie. Zarówno biurowiec jak i cały teren będą w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Equator IV jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski

Obecnie na placu budowy przy Alejach Jerozolimskich 100 trwa demontowanie rusztowania. Dzięki temu już wkrótce elewacja Equatora IV zostanie w całości odsłonięta. Do poziomu dziewiątego piętra biurowca zostały już wykonane węzły sanitarne, zakończyły się także prace nad warstwami dachowymi. Obecnie generalny wykonawca inwestycji, firma Warbud SA, prowadzi roboty instalacyjne na kondygnacji technicznej. Trwa również montaż siedmiu wind. 
 
EQUATOR IV w liczbach:

  • 55 m. wysokości 
  • 34 935 mkw. – powierzchnia całkowita budynku 
  • 20 130 mkw. powierzchni biurowej
  • 682 mkw. powierzchni handlowo-usługowo-gastronomicznej
  • 18 kondygnacji (14 naziemne i 4 podziemne)
  • 226 podziemnych miejsc parkingowych i 40 miejsc naziemnych
  • 78 stojaków dla rowerów
  • 7 wind

 


4.0
Napisz pierwszy komentarz