Assa Abloy

EKO WTT odnawia certyfikat

Biurowiec Warsaw Trade Tower (WTT)
Biurowiec Warsaw Trade Tower (WTT)
Warsaw Trade Tower (WTT) to pierwszy z wieżowców wybudowanych na warszawskiej Woli. Biurowiec otrzymał przedłużenie certyfikatu środowiskowego BREEAM In-Use.

Dwa lata temu Warsaw Trade Tower został poddany wielokryterialnemu systemowi oceny funkcjonowania budynku. Otrzymał wówczas certyfikat na poziomie Very Good z oceną 63,1 proc. w kategorii Asset Performance. Utrzymanie certyfikatu wymaga corocznego odnowienia oraz pełnego audytu co 3 lata. Biurowiec otrzymał kolejne przedłużenie certyfikatu BREEAM In-Use na 12 miesięcy. Obecnie WTT przygotowuje się już do przyszłorocznego procesu pełnej weryfikacji. Certyfikacja przeprowadzona została przez niezależną firmę doradczą Sentient, na zlecenie właściciela budynku Akron Investment Central Eastern Europe II i jego asset managera firmy Heitman

Na końcowy wynik procesu certyfikacji wpływają oceny cząstkowe z ośmiu kategorii. WTT otrzymał najwyższą notę (100 proc.) w segmencie „zarządzanie odpadami”. Wysoko oceniony został „transport” (83,33 proc.). Biurowiec znajduje się u zbiegu ul. Chłodnej i Towarowej. Lokalizacja obiektu zapewnia pracownikom wygodny dojazd komunikacją miejską. W ramach zakończonej modernizacji budynku wprowadzona została także usługa darmowego car sharingu. Obiekt zapewnienia również odpowiednią infrastrukturę dla osób dojeżdżających do pracy rowerem. 

W naszych działaniach, od samego początku kierowaliśmy się troską o komfort najemców i środowisko naturalne. Od momentu uzyskania certyfikatu BREEAM In-Use mamy pewność, że biurowiec Warsaw Trade Tower jest w pełni ekologiczny, a wprowadzane przez nas rozwiązania mają pozytywny wpływ na zdrowie i komfort jego użytkowników. Ważne jest dla nas również to, że dzięki potwierdzeniu certyfikatu nasi najemcy mogą wywiązać się ze zobowiązań zapisanych w ich strategiach społecznej odpowiedzialności biznesu – komentuje Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management Europe w Heitman. 

Biurowiec Warsaw Trade Tower (WTT) powstał pod koniec lat 90. Obiekt oferuje ponad 42 000 mkw. powierzchni biurowej. Budynek jest obecnie wynajęty w 92 proc. Atutem nieruchomości są również 473 miejsca parkingowe zlokalizowane zarówno na parkingu podziemnym jak i zewnętrznym. W latach 2015-16 obiekt przeszedł modernizację. W budynku znajduje się wiele punktów usługowych np.: niedawno wyremontowana kantyna, kawiarnia, piekarnia, pralnia chemiczna, usługi kurierskie, wspólna jadalnia na posiłki przyniesione z domu, sala aktywności, centrum konferencyjne na 35. piętrze z najwyżej zlokalizowaną w Warszawie przestrzenią widokową oraz dwujęzyczne przedszkole.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz