Tork

Nowoczesny kompleks wypełni „dziurę wstydu”

Kompleks Rajska 8 - wizualizacja
Przez lata fragment gdańskiego śródmieścia był zaniedbany. Tę część nazywano nawet „dziurą wstydu”. Już wkrótce pozostanie ona wspomnieniem, ponieważ obecnie w tym miejscu trwa budowa kompleksu biurowo-mieszkalnego.

W Gdańsku przy ul. Rajskiej nie będzie już tzw. „dziury wstydu”. Ta zaniedbana przez lata część gdańskiego śródmieścia jest już zagospodarowywana przez spółkę Apollo Rida. Przy staromiejskiej ulicy powstaje kompleks Rajska 8. Nowa inwestycja mieszkaniowa otworzy pierzeję od skrzyżowania ul. Rajskiej z ul. Heweliusza do ciągu pieszego wzdłuż kanału Raduni. Częścią kompleksu będzie również budynek biurowy zlokalizowany przy ul. Heweliusza 18. Część usługowo-mieszkaniową kompleksu Rajska 8 ukształtowaliśmy w formie litery U. Posiada ona 6 kondygnacji nadziemnych i 1 kondygnację podziemną. Część biurową zaprojektowaliśmy jako punktową dominantę z fasadą przy ulicy Heweliusza, o wysokości łącznej 10 kondygnacji – informuje biuro JEMS Architekci

Budynki będą oddzielne pod względem możliwości funkcjonowania technicznego i organizacyjnego. Architektoniczny charakter budynków nawiązuje do gdańskiej zabudowy historycznej od czasów średniowiecznych do czasów odbudowy ze zniszczeń wojennych. Architekci postanowili użyć czerwonej cegły jako podstawowego materiału wykończeniowego. Jest to najczęściej używany materiał na obszarze gdańskiego Starego Miasta. Użycie na elewacji cegły formowanej ręcznie nada efekt rozedrganej i niejednorodnej powierzchni ściany, przypominającej niedoskonałe wątki murarskie kościołów i innych oryginalnych, gdańskich budynków zabytkowych – podkreślają architekci. Budowa kompleksu trwa od połowy 2016 roku. 

 


5.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra