HAVRE Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoKwiaty dla biura logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoSpectra Development logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Clariant Services latem wprowadzi się do Monopolis

Monopolis - wizualizacja
Clariant ulokuje w Monopolis centrum usług wspólnych. Łódzka jednostka jest jednym z trzech tego typu centrów usługowych firmy na świecie.

Clariant to wiodący szwajcarski koncern chemiczny. Firma postanowiła skonsolidować swoje dotychczasowe biura w Łodzi. Swoją nową siedzibę otworzy ona w wielofunkcyjnym projekcie Monopolis, w którym wynajęła prawie 4000 mkw. powierzchni biurowej z możliwością dalszej ekspansji. W przestrzeniach dawnej fabryki Monopolu Wódczanego Clariant zlokalizuje swoje Centrum Usług Wspólnych, które odpowiada za obsługę klientów i partnerów biznesowych z całego świata w obszarze zakupów, logistyki i finansów. W łódzkim biurze firmy pracować będzie ponad 300 osób.

Cieszy mnie, że kolejna firma, która jest obecna w Łodzi już od kilku lat tak dynamicznie rozwija się w naszym mieście. Pokazuje to, że klimat dla firm z sektora SSC przypadł inwestorom do gustu. 20 tysięcy osób pracujących w branży nowoczesnych usług dla biznesu potwierdza tę teorię, a Clariant jest tego najlepszym przykładem. Cieszy mnie również fakt, iż kolejny podmiot wybrał na swoją siedzibę zrewitalizowany obiekt. To w znakomity sposób pokazuje, że szeroko pojęta rewitalizacja ma sens, a biznes coraz częściej wybiera na swoje przyszłe siedziby właśnie takie przestrzenie. Z tego miejsca chciałabym pogratulować zarówno firmie jak i deweloperowi i życzę dalszego rozwoju – informuje Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Monopolis powstaje w rezultacie przebudowy trzeciego co do wielkości zespołu fabrycznego w Łodzi. Jest to jeden z najważniejszych projektów rewitalizacyjnych we współczesnej historii miasta. Obok nowoczesnych biur, postanie tu przedszkole, basen, teatr, restauracje i kawiarnie, świetlica dla dzieci, galeria wystawiennicza i muzeum poświęcone historii dawnego Monopolu Wódczanego. Łącznie Monopolis zaoferuje ponad 24 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. Równocześnie, na kolejnych 5400 mkw., kompleks będzie pełnił szereg funkcji miastotwórczych, oferując bogaty wachlarz usług i zapraszając mieszkańców na rozmaite wydarzenia kulturalne. Zależy nam, aby Monopolis tętniło życiem, bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia. Łódź bardzo potrzebuje inwestycji, która zarówno wykorzysta jej architektoniczny i historyczny potencjał, jak też wzbogaci mapę miasta o nowe, atrakcyjne dla łodzian i turystów miejsce spotkań – tłumaczy Krzysztof Witkowski, Prezes Virako, łódzkiej firmy deweloperskiej, która jest inwestorem projektu.

Clariant planuje przeprowadzkę do Monopolis latem 2019 r. Nowe biuro będzie zlokalizowane w postindustrialnym gmachu, usytuowanym w centralnej części kompleksu. W procesie negocjacji inwestorowi kompleksu Monopolis – Virako - doradzali eksperci z firmy JLL, natomiast najemcy – firmie Clariant – Cushman & Wakefield.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra