Noc Muzeów na placu Europejskim

Noc Muzeów 2017 - Warsaw Spire
Podczas Nocy Muzeów nie tylko muzea, ale i miejsca niedostępne na co dzień, będą otwarte dla zwiedzających. Po raz kolejny w wydarzeniu weźmie udział firma Ghelamco Poland, która przygotowała liczne atrakcje dla odwiedzających plac Europejski.

Już jutro (19 maja) kolejna Noc Muzeów. W całym kraju drzwi wielu miejsc (nie tylko muzeów) będą stały otworem dla zwiedzających. Po raz trzeci również firma Ghelamco włącza się w tę akcję proponując liczne atrakcje.

Jedną z nich jest możliwość zwiedzenia biurowca Warsaw Spire i placu Europejskiego. Uczestników wycieczek oprowadzą doświadczeni przewodnicy oraz Jerzy S. Majewski (varsavianista, dziennikarz i autor licznych książek o Warszawie). Opowiedzą oni m.in. o tym, który architekt zaprojektował wnętrza budynku, ile ton stali zużyto do budowy wieżowca, co wspólnego ma plac Europejski z Ogrodami Tuileries w Paryżu i czym inspirowany był futurystyczny pawilon Genesis. Zwiedzający będą mogli również podziwiać panoramę Warszawy z 41. piętra biurowca. Spacery i wjazd na 41. piętro Warsaw Spire rozpoczną się o godz. 20.00, zaś ostatni zwiedzający wejdą o godz. 23.30. Z kolei wycieczki po placu Europejskim potrwają do północy. Oprowadzania z udziałem Jerzego S. Majewskiego odbędą się o godz. 22.00 i 23.00.

Kolejną atrakcją czekającą na zwiedzających plac Europejski podczas Nocy Muzeów jest uroczyste otwarcie wystawy „Sky Is the Limit” wrocławskiej grupy artystycznej Wykwitex. Odbędzie się ono o godz. 19.00 w plenerowym pasażu sztuki Art Walk. Po zakończeniu wernisażu o godz. 19.00 oraz o godz. 20.30 i 21.30, po wystawie oprowadzą jej autorzy. Ekspozycję można oglądać od 19 maja do 30 sierpnia (wstęp wolny).

Noc Muzeów na placu Europejskim: Sobota 19 maja, w godz. 19.00-23.30

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz