Assa Abloy

Archidiecezja Warszawska udostępniła ziemię pod budowę wieżowca

W centrum Warszawy powstanie nowy biurowiec. Inwestycja zostanie zrealizowana w partnerstwie z Archidiecezją Warszawską i Parafią Św Barbary.

Biurowiec zostanie wzniesiony na warszawskim Śródmieściu, u styku ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej. Za realizację projektu, jego komercjalizację i sprzedaż odpowiedzialna jest spółka BBI Development.

Nasz cel to realizacja budynku o najwyższej jakości architektonicznej, charakteryzującego się elegancką formą, umiarem i funkcjonalnością – komentuje Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Liczący aż 180 m wysokości budynek będzie wyróżniał się na tle krajobrazu Warszawy. Zrealizowany zgodnie z koncepcją Juvenes – Projekt wieżowiec dostarczy 55 000 m kw. powierzchni użytkowej.

BBI Development wraz z Liebrecht&Wood realizuje również inną inwestycję w dobrej lokalizacji –  projekt biurowo-handlowy Plac Unii o powierzchni użytkowej ok. 56,000 m. kw. W związku  z tą inwestycją w styczniu firma podpisała umowę najmu ze spółkami z Grupy ING. Wśród realizacji BBI Development warto wymienić także Nowy Sezam (13.000 m.kw), połączony z II linią metra Świętokrzyska oraz kompleks biurowo-handlowo-mieszkalny Koneser (70.000 m.kw), również usytuowany przy stacji II linii metra – Wileńska na Pradze.


0.0
Napisz pierwszy komentarz