Inter-bud Fabryczna - duży

„Szklany sufit” nad Chmielną

Właściciel cieszących się dużym prestiżem warszawskich biurowców planuje nową inwestycję przy ul. Chmielnej.


Kulczyk Real Estate Holding S.a r.l., grupa należąca do Kulczyk Investments, ma w planach wzniesienie nowoczesnego biurowca przy ul. Chmielnej – w ścisłym centrum Warszawy. Niestety obiekt nie będzie mógł dorównać wysokością innemu budynkowi biurowemu KREH, który znajduje się przy ul. Chmielnej 85/87 – Warcie Tower. Biurowiec ten od 2000 r króluje nad okolicznymi nieruchomościami. Ma 30 tys. m kw. i liczy 20 kondygnacji.

Siostra Warty Tower, Chmielna Tower, planowo zostałaby ukończona w 2013 r. Spółka nie uzyskała jeszcze pozwolenia na budowę. Właściciel Kulczyk Investments wyjaśnił, że obszar inwestcji pokrywa się ze strefą lotów na lotnisko i jego wysokość jest limitowana.

Inwestycja Chmielna Tower znajduje się obecnie na etapie analizy wszelkich obiektywnych uwarunkowań, które pozwolą na ustalenie optymalnej bryły budynku. Naszym celem jest stworzenie nieruchomości, która nie tylko będzie zachwycała architekturą, ale również oferowała najwyższej klasy powierzchnię biurową, w jak najmniejszym stopniu ingerując w otaczającą ją przestrzeń, jednocześnie podwyższając jakość życia okolicznych mieszkańców – przekonuje Piotr M. Krawczyński, Dyrektor Generalny Oddziału Kulczyk Real Estate Holding S.a r.l.

Do aktywów Kulczyk Real Estate Holding S.a r.l. należą również Ufficio, Primo i Krucza 24/26 – 6-kondygnacyjny budynek biurowy klasy B o powierzchni 6 tys. m kw. Biurowiec ma prestiżową lokalizację przy Placu Trzech Krzyży.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra