Interbiuro - duży

Brytyjski bank na warszawskiej Woli

Bank Standard Chartered otworzy na warszawskiej Woli swoje globalne centrum usług biznesowych. Instytucja zajmie 3600 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie wieżowców The Warsaw HUB.

Standard Chartered to jeden z wiodących międzynarodowych banków. Na docelową lokalizację swojego globalnego centrum usług biznesowych, spółki Standard Chartered Global Business Services, wybrał on inwestycję The Warsaw HUB. Umowę zawarto na 10 lat. Warszawa dołączy do grona czterech innych centrów usługowych banku Standard Chartered (mieszczą się one w Chinach, Malezji i Indiach). Działalność operacyjną globalne centrum usług banku rozpoczęło we wrześniu 2018 r. Jego tymczasowa siedziba znajduje się w budynku biurowym przy ul. Towarowej w Warszawie.

Czujemy się zaszczyceni, że tak prestiżowa marka na rynku finansowym wybrała na swoje biuro The Warsaw HUB. Ten wybór to również wygrana Warszawy – Standard Chartered zdecydował się otworzyć tu centrum swoich usług, koncentrując się na klientach europejskich i amerykańskich. Doskonale obrazuje to pozycję polskiej stolicy w świecie biznesu i siłę lokalnego rynku nieruchomości, który w tej części kontynentu nie ma sobie równych – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Jesteśmy przekonani, że jako pierwszy najemca biurowy tak nowoczesnego i innowacyjnego budynku będziemy atrakcyjnie zlokalizowanym pracodawcą, co pomoże nam przyciągnąć utalentowanych kandydatów, których poszukujemy. Cieszymy się, że podpisaliśmy długoterminową umowę najmu w Warszawie dla naszego nowo utworzonego biura w Polsce. Z niecierpliwością oczekujemy na ukończenie budowy The Warsaw HUB, który doskonale wpisuje się w imponującą panoramę Warszawy – powiedziała Rowena Everson, CEO, Standard Chartered Global Business Services. 

W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza CBRE. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak ważnym dla Standard Chartered wydarzeniu, jakim jest utworzenie pierwszego polskiego centrum serwisowego. Jesteśmy wdzięczni klientowi za obdarzenie nas zaufaniem w realizacji tego projektu. Przeprowadzone przez nas analizy rynku pozwoliły znaleźć najbardziej optymalne z biznesowego punktu widzenia miejsce dla nowego oddziału naszego klienta. Jest to jeden z nielicznych budynków biurowych w Warszawie oferujący bezpośrednie połączenie ze stacją metra i zapewniający przy tym wiele innych udogodnień dla najemców. Wierzymy, że wybrana lokalizacja przyczyni się do dalszego rozwoju Standard Chartered – powiedział Mikołaj Sznajder, Dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych w CBRE.

The Warsaw HUB to wielofunkcyjny kompleks trzech wieżowców. Powstaje on przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Kompleks będzie składał się z 86-metrowego budynku hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych. Budynki połączy wspólna 5-kondygnacyjna podstawa. The Warsaw HUB to projekt realizowany przez Ghelamco Poland. Kompleks połączy w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnego biznesu. Grono najemców The Warsaw HUB stale się powiększa. Do tej pory otwarcie swoich biur, hoteli bądź placówek zapowiedziały takie firmy i marki jak Standard Chartered, InterContinental Hotels Group, Zdrofit czy Olimp.

 


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra