Real Estate Management Congress

Biurowce w Białymstoku rosną w siłę

|
Wizualizacja biurowca Port Praski. Projektantem jest architekt Maciej Kuryłowicz / UM Białystok
Wizualizacja biurowca Port Praski. Projektantem jest architekt Maciej Kuryłowicz / UM Białystok
Budynek biurowo–usługowy, który powstanie w centrum Białegostoku, ma mieć niemal 18 000 mkw. powierzchni całkowitej. Nie jest to jednak jedyna inwestycja w tym mieście.

Prezydent Białegostoku spotkał się z przedstawicielem inwestora w celu omówienia szczegółów inwestycji. Według planów budynek zostanie oddany do użytku w 2021 r., a zrealizuje ją firma Port Praski. Deweloper, mający swoją siedzibę w warszawie, buduje obiekty mieszkalnousługowe, biznesowo–handlowe oraz rekreacyjno–naukowe.


Lokalizacja biurowca została wyznaczona w rejonie ulic Prezydenta R. Kaczorowskiego, Bułgarskiej i Św. Anny. Łączna wysokość jego 9 kondygnacji naziemnych będzie wynosiła 35 metrów, pod ziemią zostanie usytuowany również dwukondygnacyjny garaż. Około 10 000 mkw. zajmie powierzchnia biurowa, usługowa – 720 mkw. Ta inwestycja może zapewnić białostoczanon nawet 1500 miejsc pracy.


Dzięki inwestycji ta część centrum Białegostoku zyska nowoczesną powierzchnię biurową. Cieszę się, że w tym miejscu powstanie budynek przyjazny dla najemców, ale i atrakcyjny dla mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.


Budynek w klasie AA zaprojektował architekt Maciej Kuryłowicz. Biurowiec będzie w pełni nowoczesny, jednak ma wciąż czerpać inspiracje z tradycyjnych rozwiązań urbanistycznych.


Nie jest to pierwsza taka inwestycja w tym mieście. Budowę wielofunkcyjnego kompleksu nieruchomości komercyjnych w Białymstoku zapowiedziała także firma Warimpex z Wiednia. Budynki o łącznej powierzchni ok. 50 000 mkw. będą wznoszone w ramach kilku etapów. Powstaną u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i kard. S. Wyszyńskiego, w sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego.


Pierwszy budynek z biurami o powierzchni 13 000 mkw. zostanie według planów oddany do użytku do 2021 r. Realizacja ma rozpocząć się w przyszłym roku.


Dzięki obecnym 62 300 mkw. powierzchni biurowych, z czego 27 000 mkw. stanowią budynki klasy A, oraz kolejnym, których budowa już jest planowana, stolica Podlasia staje się coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów.


5.0
Napisz pierwszy komentarz