Biurowce w Białymstoku rosną w siłę

|
Wizualizacja biurowca Port Praski. Projektantem jest architekt Maciej Kuryłowicz / UM Białystok
Wizualizacja biurowca Port Praski. Projektantem jest architekt Maciej Kuryłowicz / UM Białystok
Budynek biurowo–usługowy, który powstanie w centrum Białegostoku, ma mieć niemal 18 000 mkw. powierzchni całkowitej. Nie jest to jednak jedyna inwestycja w tym mieście.

Prezydent Białegostoku spotkał się z przedstawicielem inwestora w celu omówienia szczegółów inwestycji. Według planów budynek zostanie oddany do użytku w 2021 r., a zrealizuje ją firma Port Praski. Deweloper, mający swoją siedzibę w warszawie, buduje obiekty mieszkalnousługowe, biznesowo–handlowe oraz rekreacyjno–naukowe.


Lokalizacja biurowca została wyznaczona w rejonie ulic Prezydenta R. Kaczorowskiego, Bułgarskiej i Św. Anny. Łączna wysokość jego 9 kondygnacji naziemnych będzie wynosiła 35 metrów, pod ziemią zostanie usytuowany również dwukondygnacyjny garaż. Około 10 000 mkw. zajmie powierzchnia biurowa, usługowa – 720 mkw. Ta inwestycja może zapewnić białostoczanon nawet 1500 miejsc pracy.


Dzięki inwestycji ta część centrum Białegostoku zyska nowoczesną powierzchnię biurową. Cieszę się, że w tym miejscu powstanie budynek przyjazny dla najemców, ale i atrakcyjny dla mieszkańców – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.


Budynek w klasie AA zaprojektował architekt Maciej Kuryłowicz. Biurowiec będzie w pełni nowoczesny, jednak ma wciąż czerpać inspiracje z tradycyjnych rozwiązań urbanistycznych.


Nie jest to pierwsza taka inwestycja w tym mieście. Budowę wielofunkcyjnego kompleksu nieruchomości komercyjnych w Białymstoku zapowiedziała także firma Warimpex z Wiednia. Budynki o łącznej powierzchni ok. 50 000 mkw. będą wznoszone w ramach kilku etapów. Powstaną u zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i kard. S. Wyszyńskiego, w sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego.


Pierwszy budynek z biurami o powierzchni 13 000 mkw. zostanie według planów oddany do użytku do 2021 r. Realizacja ma rozpocząć się w przyszłym roku.


Dzięki obecnym 62 300 mkw. powierzchni biurowych, z czego 27 000 mkw. stanowią budynki klasy A, oraz kolejnym, których budowa już jest planowana, stolica Podlasia staje się coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Park Project
mantra